Fotografowałem rewolucję. Wystawa w DSH

11 czerwca 2014 r. Dom Spotkań z Historią i Instytut Camõesa zapraszają na spotkanie z Alfredo Cunhą. Wystawa zatytułowana „Fotografowałem rewolucję” ukazuje wybuchu rewolucji w Lizbonie, w 1974 roku.

Zdjęcia Alfredo Cunhy prezentowane będą w Domu Spotkań z Historią w ramach wystawy: (Nie)ciągłość. Portugalia w XX wieku od upadku monarchii do Rewolucji Goździków. Gościem spotkania będzie fotograf Tomasz Tomaszewski, który dokumentował wydarzenia w okresie stanu wojennego w Polsce. Rozmowę poprowadzi historyk, Jan Skórzyński.

Alfredo Cunha (ur. 1953 w Celorico da Beira w Portugalii) od dzieciństwa miał styczność z fotografią, jego dziadek i ojciec byli fotografami, więc bardzo wcześnie nauczył się zawodu. Wiele lat pracował w portugalskich mediach – w gazetach „Notícias da Amadora”, „Século Ilustrado”, agencjach informacyjnych ANOP, NP i Lusa; był fotoedytorem w dziennikach „Público”, Comércio do Porto”, „Jornal de Notícias” i w grupie Edipresse. W latach 70. opublikował książkę Raízes de uma Força (Źródła siły), która została zakazana przez cenzurę. Współpracował przy publikacjach poświęconych kampaniom i osobowościom politycznym m.in. Sá Carneiro i Mário Soaresa. Obecnie pracuje jako fotograf niezależny.

Na spotkanie WSTĘP WOLNY.

Kiedy i gdzie?

11 czerwca 2014 (środa), godz. 18.00
Dom Spotkań z Historią , ul. Karowa 20, Warszawa

Podobny materiał:
Spotkanie z Borysem Lankoszem - reżyserem filmu „Rewers”

Źródło: Dom Spotkań z Historią