Dom Spotkań z Historią zaprasza

Dom Spotkań z Historią logo

Niezwykłe fotografie, klimatyczne kino, spotkania i dyskusje. Przeszłość widziana oczami teraźniejszości. Dla profesora, studenta i absolwenta.

Majowe spotkania na ul. Karowej 20 przygotowane zostały z myślą o osobach, dla których przeszłość stanowi nostalgiczną podróż do lat minionych. Niezależnie jednak od daty urodzin, każdy znajdzie tu coś interesującego, gdyż bogaty program imprezy pozwala pobudzić wyobraźnię i otworzyć oczy na wydarzenia minionego stulecia. Życie codzienne, muzyka i przemiany społeczno-polityczne sprzed 25 lat ukazane zostają w bieżącym kontekście. Na tę niezwykle barwną opowieść składają się m.in.: pokazy filmowe ( „Nakręcona historia”, „Kino, kawa i Warszawa”, „Spojrzenia Ulissesa”, „Kino wolność”, „Muzyka i polityka w PRL-u), spotkania i dyskusje, promocje książek, czy też warsztaty dla najmłodszych. Na szczególną uwagę zasługują: wernisaż nowej wystawy fotograficznej John Vachon. Trzy razy Polska, wystawy: (Nie)ciągłość. Portugalia w XX wieku od upadku monarchii do Rewolucji Goździków, Zwyczajny 1934. Polska na zdjęciach Willema van de Polla (skwer im. ks. Twardowskiego).

Warte polecenia są także wydarzenia festiwalowe: „Warszawa Czyta”, namiot DSH w Miasteczku Schumanna, Nocny pociąg do Lizbony - „Noc Muzeów”, warsztaty „Wyłącz system”. W Domu Spotkań z Historią poznajemy również punkt widzenia na przeszłość historyków, filmowców, pisarzy i pasjonatów fotografii. Gościem specjalnym będzie Jerzy Gruza. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Szczegółowy program wydarzeń TUTAJ.

Źródło: materiały prasowe DSH