BohaterON dziękuje za udział w kampanii

Prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej otrzymał podziękowanie za udział w drugiej ogólnopolskiej kampanii BohaterON - włącz historię! i zaangażowanie w budowę dialogu międzypokoleniowego.

Powstanie Warszawskie było dramatyczną walką setek tysięcy warszawiaków - prawdziwych bohaterów tamtych dni. By pokazać, że wciąż o nich pamiętamy na stronie organizatora kampanii BohaterON została zamieszczona lista Powstańców Warszawskich, do których można było wysłać kartki. Bezpłatne pocztówki znajdowały się w wyznaczonych miejscach, należało je tylko wypisać i nakleić znaczek. Można było wysłać je również online.

Kartki z życzeniami dla Powstańców stanowiły dowód pamięci tysięcy Polaków o historii własnego kraju oraz o osobach, które były jej częścią. „Ludzie, którzy walczyli w Powstaniu ponieśli ogromną ofiarę. Ci, którzy są jeszcze wśród nas, powinni być przez nas zauważani, powinniśmy im dziękować. Pamiętajmy o nich!” - podkreślał prof. Jan Szmidt.

Jak zaznaczyli organizatorzy - zaangażowanie Rektora Politechniki Warszawskiej w kampanię - „nie tylko znacznie podniosło jej rangę, ale także zachęciło Polaków do przyjmowania postaw patriotycznych i zgłębiania wiedzy na temat historii naszego narodu”.

W drugiej edycji projektu do Powstańców trafiło aż 118 148 pięknych kartek i listów. W realizowanych we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej seminariach wzięło udział  162 nauczycieli oraz 13 800 uczniów. „Efekt kampanii to piękna lekcja współczesnego patriotyzmu, wrażliwości społecznej oraz szacunku do naszej - często trudnej i dramatycznej - historii” - podsumowali organizatorzy kampanii.

Więcej informacji na stronie akcji BohaterON.

Podobne materiały:

Rektor Politechniki Warszawskiej zachęca do wzięcia udziału w akcji BohaterON
BohaterON - wysyłamy kartki do Powstańców z Batalionu "Golski"

Źródło: Biuletyn PW