Wręczono Nagrody Fiata

Już po raz szesnasty wręczono stypendia Fiata. Laureatami konkursu są autorzy najlepszych prac magisterskich i doktorskich wykonanych w PW, których tematyka związana jest z technologią i eksploatacją pojazdów. 

Do konkursu mogły zostać zgłoszone prace obronione w roku akademickim 2011/2012. Laureaci tegorocznej nagrody:

Za pracę magisterską:
Artur Kopczyński z Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych pt. „Analiza sterowania elektrycznego układu napędowego pojazdu podczas hamowania na łuku drogi”, promotor prof. dr hab. inż. Antoni Szumanowski.

Za pracę doktorską:
Ewelina Ciecierska z Wydziału Inżynierii Materiałowej za pracę pt. „Wytwarzanie, struktura i właściwości kompozytów na bazie polimerów epoksydowych modyfikowanych dodatkiem nanorurek węglowych”, promotor prof. dr hab. inż. Krzysztof J. Kurzydłowski.

Tomasz Karol Pietrzak z Wydziału Fizyki za pracę pt. „Nowe nanomateriały oparte na szkłach wanadanowo - fosforanowych i żelazowo-fosforanowych”, promotor prof. dr hab. Jerzy E. Garbarczyk

Grzegorz Skrabalak z Wydziału Inżynierii Produkcji za pracę pt. „Obróbka elektroerozyjna wirującą elektrodą w dielektryku gazowym”, promotor prof. dr hab. inż. Jerzy Kozak.

Grzegorz Dobrzyński z Wydziału Transportu za pracę pt. „Synteza własności mechatronicznego wózka inwalidzkiego jako elementu systemu transportu osób niepełnosprawnych”, promotor prof. nzw. dr hab. inż. Włodzimierz Choromański.

Umowa pomiędzy Politechniką Warszawską a Centrum badawczym Fiata w Turynie została podpisana w 1997 roku. Obejmuje ona m.in. prowadzenie wspólnych badań naukowych, pomoc Fiata w wyposażaniu laboratoriów, fundowanie przez Fiata stypendiów przeznaczonych dla najlepszych absolwentów i doktorów.

Fotorelację z wręczenia stypendiów można zobaczyć TUTAJ.