Sukcesy w konkursie KOKOS 2021

Cztery miejsca na podium zajęli reprezentanci Politechniki Warszawskiej w ogólnopolskim Konkursie Konstrukcji Studenckich (KOKOS). Laureatów ogłoszono podczas wirtualnej gali finałowej, która odbyła się 25 kwietnia 2021 r.

Zwycięzcą w kategorii Joker został OKOŃ Team z Koła Naukowego Robotyków. To nagroda za łódź podwodną OKOŃ V2.

W kategorii Vehicle drugie miejsce wywalczył Orion - pojazd miejski o niskim zużyciu paliwa - projekt Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów.

Drugie miejsce w kategorii Smart Robots jury przyznało robotowi humanoidalnemu NEO. To konstrukcja międzyuczelnianego zespołu w składzie: Kamil Kaliński (Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej), Tomasz Płóciennik (Politechnika Wrocławska) i Filip Tomczyk (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie).

Mamy swojego reprezentanta także na podium kategorii Life Upgrade. Trzecie miejsce zajął w niej e-MaksPower Team z projektem autonomicznego bolidu elektrycznego e-MaksPower+.

KOKOS to inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów skierowana do studentów najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Celem konkursu jest wyłonić i nagrodzić najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, skonfrontować ich prace z wymagającym światem biznesu oraz pomóc w komercjalizacji projektów i pozyskaniu inwestorów.

W tym roku nagrody przyznano w sześciu kategoriach: Railway, Vehicle, Life Upgrade, Smart Robots, Ecology i Joker.

Źródło: BPiI PW