Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS 2021

KOKOS to inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów, w ramach której poszukiwani są najzdolniejsi konstruktorzy wśród studentów uczelni technicznych w całej Polsce. Do 26 marca br. trwa nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu.

KOKOS, czyli Konkurs Konstrukcji Studenckich, to ogólnopolski projekt, realizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Ma na celu wyłonienie i nagrodzenie najbardziej utalentowanych młodych konstruktorów, skonfrontowanie ich prac z wymagającym światem biznesu, pomoc w komercjalizacji projektów oraz pozyskaniu inwestorów.

Konkurs wspiera merytorycznie młodych konstruktorów poprzez realizację wydarzeń towarzyszących - certyfikowanych szkoleń i warsztatów z zakresu sztuki autoprezentacji, kompetencji miękkich, czy strategii biznesowych. Umożliwia także integrację studentów z przedstawicielami świata biznesu, nauki i techniki, a także popularyzacja idei innowacyjności i wynalazczości.

Pierwszy etap rozpoczął się w lutym br. i polega na internetowych zgłoszeniach kandydatów, które potrwają do 26 marca br. Każdy z nich musi przygotować m.in. dokumentację techniczną projektu oraz krótki filmik przedstawiający działanie konstrukcji. Zgłoszenia przyjmowane będą w kilku kategoriach, co umożliwia wypracowanie rozwiązań związanych z transportem, ekologią, czy branżą inżynierii biomedycznej.

Spośród zgłoszonych uczestników wybierani będą najlepsi, którzy wezmą udział w finale konkursu.

W ubiegłorocznym konkursie do uczestników z Politechniki Warszawskiej trafiły dwie nagrody. Łódź podwodna OKOŃ zwyciężyła w kategorii Smart Robots, natomiast bolid e-MaksPower okazał się najlepszy w kategorii Life Upgrade.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Powiązany materiał:

Dwie nagrody dla PW w konkursie KOKOS

Źródło i grafika: kokos.nzs.org.pl