Najpopularniejsze kierunki rekrutacji 2015/2016 w Politechnice Warszawskiej

Dobiega końca proces rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia. W sumie w zarejestrowano 47980 aplikacji. Najpopularniejsze kierunki to geoinformatyka, automatyka i robotyka oraz inżynieria biomedyczna.

Na rok akademicki 2015/2016 Politechnika Warszawska przygotowała łącznie 6300 miejsc. Średnio o jedno miejsce ubiegło się ponad ośmiu kandydatów.

Najpopularniejszym kierunkiem, jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce, była w tym roku geoinformatyka na Wydziale Geodezji i Kartografii - 30 kandydatów na jedno miejsce. Jest to nowy kierunek o profilu praktycznym, w ramach którego studenci będą realizować między innymi 3 miesiące praktyki produkcyjnej. W czasie studiów przewidziane są również wykłady specjalistów z firm geoinformatycznych oraz wykładowców z zagranicy.

Rekrutacja w Politechnice Warszawskiej 2015/fot. BPW

Dużym zainteresowaniem wśród kandydatów cieszyła się również automatyka i robotyka na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (29,9 aplikacji na miejsce) oraz inżynieria biomedyczna - kierunek prowadzony na Wydziale Mechatroniki (19,4 aplikacji na miejsce) i na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (18,7 aplikacji na miejsce).

Ogłoszenie wyników III tury kwalifikacji zaplanowano na środę 22 lipca br. Do końca tygodnia będą przyjmowane dokumenty od kandydatów zakwalifikowanych.

Podobne materiały:

Rekrutacyjna lista przebojów Politechniki Warszawskiej 2014