MNiSW zaprasza do udziału w szkoleniach z zakresu umiejętności miękkich
Projekt dofinansowywany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i obejmie szkolenia zakresu umiejętności miękkich, które zostaną zorganizowane w wiodących zagranicznych uczelniach.
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza uczelnie/podstawowe jednostki organizacyjne uczelni, kształcące doktorantów oraz instytuty naukowe badawcze wspierające młodych naukowców, do przeprowadzenia naboru kandydatów do udziału w dwutygodniowych zagranicznych szkoleniach z zakresu umiejętności miękkich w czołowych ośrodkach akademickich na świecie.
W ramach programu sfinansowane zostaną kursy szkoleniowe oraz pokryte koszty przejazdu i pobytu w zagranicznych ośrodkach akademickich. Nabór stanowi I etap rekrutacji do udziału w przedmiotowych kursach realizowanych w ramach projektu systemowego Ministra Nauki Szkolnictwa Wyższego pt. „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi i ich wynikami”.
Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach podziałania 1.1.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (POIG). Projekt zakłada bezpłatny udział 500 doktorantów/młodych naukowców w szkoleniu w najlepszych ośrodkach akademickich na świecie w grupach 25 osobowych w terminie II - III kwartał 2015 r.
I – typ szkolenia – dwutygodniowe, mające na celu wzmocnienie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, a także umiejętności miękkich niezbędnych do współpracy z gospodarką, skierowane będzie do grupy 400 uczestników;
II – typ szkolenia – trzytygodniowe, w zakresie kompetencji miękkich oraz trenerskich umożliwiających przekazanie nabytych umiejętności dalej w polskim środowisku akademickim i poza nim, dedykowane do grupy 100 edukatorów.
Przeprowadzana rekrutacja dotyczyć będzie obu typów szkoleń.
Uczelnia/podstawowa jednostka organizacyjna uczelni/instytut naukowy/badawczy przeprowadzi wg własnych zasad, wstępną kwalifikację kandydatów przypisując ich do I lub II – typu szkolenia. Rekomendowani przez uczelnie kandydaci, proszeni są o zgłoszenie swojej kandydatury poprzez rejestrację w elektronicznym systemie rekrutacyjnym, który zostanie uruchomiony 28 stycznia 2015 r. przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Do zgłoszenia kandydaci załączają:
- CV ze zdjęciem,
- dokumenty potwierdzające znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż C1,
- wykaz zagadnień, które uczestnik chciałby opanować wraz ze wskazaniem celu uczestnictwa w szkoleniu,
- podpisaną opinię opiekuna naukowego kierującą na dany typ szkolenia,
- dokument potwierdzający otwarty przewód doktorski/oświadczenie o spełnieniu warunku bycia młodym naukowcem zgodnie z art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz. U. 2014 r. poz. 1620),
- wykaz kursów, szkoleń dotychczas przeprowadzonych przez kandydata jako trenera grupy,
- oświadczenie o upoważnieniu do przetwarzania danych osobowych,
- oświadczenie o nieuczestniczeniu w dotychczasowych edycjach Top 500 innovators.
W drugim etapie kandydaci zostaną zaproszeni do udziału w procedurze kwalifikacyjnej prowadzonej przez podmiot zewnętrzny, na zlecenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Uczelnie/podstawowe jednostki organizacyjne uczelni oraz instytuty naukowe/badawcze proszone są o potwierdzenie zainteresowania udziałem we wstępnej procedurze naboru kandydatów do programów szkoleniowo oraz o przekazanie mailowo list kandydatów rekomendowanych do Departamentu Innowacji i Rozwoju Ministerstwa Nauki Szkolnictwa Wyższego – w nieprzekraczalnym terminie do 28 lutego 2015 r.
Szczegółowych informacji udziela p. Elżbieta Sawerska, elzbieta.sawerska@nauka.gov.pl, lub telefonicznie 22 529 24 62.
Źródło: MNiSW