Kalendarium

22/
06

Walka o wolność i tożsamość narodową - wystawa

12:00 - 15:00

Muzeum Politechniki Warszawskiej zaprasza na wernisaż wystawy „Walka o wolność i tożsamość narodową. 100-lecie Niepodległości Polski”.

Prezentowane prace pochodzić będą ze zbiorów: prof. dr. hab. inż. Mirosława Nadera, płk. dr. Jacka Macyszyna oraz Piotra Ciborowskiego. 

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej,
Plac Politechniki 1, parter, sala nr 6

22/
06

Friday@Five o bezpieczeństwie w biznesie

17:00 - 19:00

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Friday@Five, tym razem z Panem Mariuszem Furmankiem, szefem Instytutu Zarządzania Ryzykiem. 

Spotkanie dotyczyć będzie prewencji zagrożeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce. Wydarzenie ma na celu podniesienie świadomości odpowiedzialności karnej i materialnej związanej z błędami popełnianymi w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej. Ponadto zostaną wskazane także pozaprawne, uwarunkowania psychologiczne i społeczne związane z sytuacjami krytycznymi, w jakich można się znaleźć w wyniku niekorzystnych okoliczności.

Pan Mariusz Furmanek to autorytet w zakresie zarządzania kryzysowego, twórca podstaw systemu zarządzania kryzysowego w Polsce. Były Szef Obrony Cywilnej Kraju, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Sekretarz Komitetu Rady Ministrów do Spraw Zarządzania w Sytuacjach Kryzysowych. Aktualnie ekspert Departamentu Obrony Narodowej i Bezpieczeństwa Państwa Najwyższej Izby Kontroli, a także Szef Instytutu Zarządzania Ryzykiem.

Wymagana jest rejestracja.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej,
ul. Koszykowa 79, Warszawa, sala 300

25/
06

Systemy Logistyczne Teoria i Praktyka

09:00 - 27 Cze 12:30

W dniach 25-27 czerwca 2018 r. odbędzie się X Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna Systemy Logistyczne Teoria i Praktyka. Celem konferencji jest prezentacja i wymiana doświadczeń naukowo - badawczych przez krajowe i zagraniczne ośrodki naukowe oraz firmy z branży transportowo-logistycznej w zakresie organizacji, eksploatacji, utrzymania oraz oceny niezawodności i ryzyka w systemach transportowych i logistycznych.

Patronat nad Konferencją objął Rektor Politechniki Warszawskiej - prof. dr hab. inż. Jan Szmidt oraz Komitet Transportu PAN.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Hotel Plaza
ul. Łączyny 5, Warszawa

25/
06

Otwarcie Warsaw Design Factory

13:00 - 14:30

W dniu 25 czerwca 2018 r. o godz. 13.00 odbędzie się uroczyste otwarcie Warsaw Design Factory. Marka została zbudowana na wieloletnich działaniach zespołu rektorskiego ds. innowacyjnych form kształcenia INFOX Politechniki Warszawskiej oraz Działu Rozwoju Innowacyjności Młodych Naukowców Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Warsaw Design Factory ma na celu m.in. rozwój nowoczesnych form kształcenia, podniesienia jakości procesu dydaktycznego oraz popularyzacji innowacyjnych form kształcenia w środowisku akademickim i otoczeniu społeczno-gospodarczym. 

W programie:

13:00-13:40 Uroczyste otwarcie, przemówienia gości;

13:40-14:30 Warsaw Design Factory otwarty dla wszystkich - prezentacje projektów młodych naukowców.

Informacje o wydarzeniu znajdują się TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, 3 piętro,
ul. Rektorska 4, Warszawa

11/
07

Wyluzuj! - warsztat antystresowy

11:00 - 15:00

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej zaprasza na warsztat antystresowy pt. „Wyluzuj!”. Stres jest stałym towarzyszem naszego życia. Pojawia się gdy spotykają nas poważne życiowe trudności, kryzysy, oraz gdy nieoczekiwanie zmienia się sytuacja albo jesteśmy po prostu przeciążeni nadmiarem obowiązków jak sesja, rozmowy kwalifikacyjne, wystąpienia publiczne. 

Uczestnicy warsztatu:

  • dowiedzą się jak stres wpływa na zachowanie i myśli;
  • poznają listę najbardziej stresujących wydarzeń i ich wpływ na nasze życie;
  • dokonają samooceny poziomu stresu i uświadomią sobie „gdzie kumuluje się stres”;
  • poznają skuteczne techniki relaksacyjne.

Szkolenie będzie prowadzone metodami aktywnymi, obejmującymi wykłady, ćwiczenia interaktywne w małych grupach, ćwiczenia indywidualne, wizualizacje. W warsztacie mogą wziąć udział studenci, doktoranci i absolwenci Politechniki Warszawskiej, maksymalnie 15 osób.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Warszawska, Gmach Główny, sala 206,
Plac Politechniki 1, Warszawa

26/
07

Seminarium LegalTech Polska #9 w CZIiTT PW

17:00 - 19:30

LegalTech, GovTech, PzpTech - wieloma ścieżkami w jednym kierunku. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejne spotkanie LegalTech Polska#9 współorganizowane przez Dział Badań i Analiz.   

Zapisy: https://ankieta.cziitt.pw.edu.pl/index.php/521175?lang=pl  

Spotkanie będzie kontynuacją dyskusji dot. zastosowania rozwiązań informatycznych w sektorze usług prawnych.

Agenda:

  • Wnioski z badania „Diagnoza potrzeb prawników w zakresie wykorzystywania narzędzi IT w usługach prawniczych” - Tomasz Zalewski, radca prawny, Wierzbowski Eversheds Sutherland, założyciel Fundacji LegalTech Polska;
  • GovTech - innowacje i administracja publiczna - Justyna Orłowska i Michał Dorociak, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów;
  • SzuKIO - co to jest i jak powstało? - Maciej Tomaka, Dyrektor Zarządzający LSLABS.

Gdzie?

CZIiTT PW, sala 4.07
ul. Rektorska 4

31/
07

Obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

16:30 - 1 Sie 17:00

Środowisko 3 Batalionu Pancernego AK "Golski" i 7 Pułku Ułanów Lubelskich AK "Jeleń" zaprasza na uroczystość z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Program uroczystości:

31 lipca (wtorek) - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy

godz. 16:30 - Nowy Pomnik na terenie Politechniki Warszawskiej
godz. 17:15-18:00 - Spotkanie w Architekturze
godz. 18:30 - Msza Święta w Kościele Najświętszego Zbawiciela

1 sierpnia (środa) - oddanie hołdu poległym i zmarłym żołnierzom na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

godz. 16:30 - spotkanie przy pomniku "Golski"
godz. 17:00 - udział w uroczystościach centralnych

31/
07

Otwarcie wystawy „Wawelberczycy”

19:00 - 21:00

Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Kolonii Wawelberga oraz Wolskie Centrum Kultury zapraszają na otwarcie Wystawy „Wawelberczycy”. Wystawa została zorganizowana m.in. przy współpracy z Muzeum Politechniki Warszawskiej. 

Wystawa została przygotowana z myślą o Wawelberczykach, absolwentach Państwowej Wyższej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda, wśród których znalazło się wielu żołnierzy Armii Krajowej. 

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie? 
Plac Zamkowy w Warszawie przy trasie WZ (schody ruchome, na dole)

1/
08

Spacer po PW - Śladami Powstania Warszawskiego

15:30 - 17:30

Z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Politechnika Warszawska zaprasza na spacer z przewodnikiem po terenie i okolicy Politechniki Warszawskiej szlakiem miejsc związanych z wydarzeniami tamtego okresu.

Obwiązują zapisy.

Gdzie?
Dziedziniec przed Gmachem Głównym Politechniki,
Pl. Politechniki 1, Warszawa

24/
08

Konferencja Pokazać - Przekazać

08:00 - 25 Sie 20:00

Centrum Nauki Kopernik w dniach 24-25 sierpnia 2018 r. zaprasza na 12. edycję konferencji pt. „Pokazać - Przekazać”. Organizatorzy zamierzają podjąć temat tego jak sprawić, by nowe technologie w edukacji były narzędziem tworzenia i poznawania świata, a nie pozostały jedynie atrakcyjnym gadżetem. Zamierzają również zastanowić się na tym, czy można tego dokonać, wprowadzając do edukacji ideę uczenia się przez tworzenie i konstruowanie.

Rozwój technologii zmienia sposoby osiągania celów w różnych dziedzinach życia, np. to w jaki sposób się komunikujemy, jak spędzamy wolny czas, jak czytamy, ale i jak się uczymy. Technologia wkracza więc do edukacji. Drukarki 3D, mikrokontrolery Arduino, roboty, mikrokomputery Raspberry Pi, Scratch, Lego Mindstorms, Ozoboty, FabLaby, makerspace’y – to tylko wybrane z urządzeń, technologii i idei, które szturmują szkoły oraz rozpalają wyobraźnie edukatorów na całym świecie. Czy technologia faktycznie odmienia edukację, czy też obecność nowoczesnych narzędzi w edukacji kończy się na poznaniu ich działania bez umiejętności celowego i twórczego wykorzystania? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć organizatorzy konferencji.

Obowiązują zapisy (do 21. czerwca br.), konferencja jest płatna.

Informacje o wydarzeniu znajdują się TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Nauki Kopernik,
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa

2/
09

Nasze Stulecie. Nauka dla obronności

08:00 - 3 Wrz 20:00

W dniach 2-3 września 2018 r. w Poznaniu odbędzie się konferencja naukowo-techniczna „Nasze Stulecie. Nauka dla obronności”. Organizatorem konferencji jest Politechnika Poznańska. Spotkanie ma na celu uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Zgromadzenie w jednym miejscu przedstawicieli nauki, wojskowości i przemysłu umożliwi wymianę doświadczeń oraz opinii na temat konkurencyjności polskich rozwiązań technologicznych na rynku międzynarodowym, a także przyczyni się do zacieśnienia współpracy pomiędzy różnymi dziedzinami nauki i sektorami gospodarki.

Konferencja uzyskała patronat honorowy Politechniki Warszawskiej.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>  

Gdzie?

Centrum Wykładowo-Konferencyjne
Politechniki Poznańskiej
ul. Piotrowo 2, Poznań

6/
09

Międzynarodowa Szkoła Letnia Argumentacji

08:00 - 16 Wrz 20:00

Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w trzeciej edycji Międzynarodowej Szkoły Letniej Argumentacji: Perspektywy obliczeniowo-językowe. Wydarzenie odbędzie się w ramach Warszawskiego Tygodnia Argumentacji.

Trzecia Szkoła Letnia Argumentacji: Perspektywy obliczeniowo-językowe (SSA 2018) to część dużego wydarzenia: Warszawskiego Tygodnia Argumentacji (WAW 2018), który odbędzie się w dniach 6-16 września 2018 r. WAW 2018 obejmuje także prestiżową międzynarodową konferencję COMMA 2018 oraz 16. konferencję i warsztaty ArgDiaP.

Pierwsza Szkoła Letnich Argumentacji odbyła się w Wielkiej Brytanii na Uniwersytecie w Dundee w 2014 roku, druga w Niemczech na Uniwersytecie Poczdamskim w 2016 roku. Głównym celem SSA 2018 jest zapewnienie uczestnikom solidnych podstaw w zakresie obliczeniowych i językowych aspektów argumentacji oraz pojawiających się między nimi związków. Uczestnicy zdobędą ponadto doświadczenie w używaniu różnych narzędzi do analizy i przetwarzania argumentów.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Politechnika Warszawska,
Plac Politechniki 1, Warszawa

8/
09

Narodowe Czytanie „Przedwiośnie”

11:00 - 23:00

W dniu 8 września br. Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej podczas Narodowego Czytania w Warszawie wykona utwór Czesława Niemena „Nim przyjdzie wiosna”. Rozpocznie on trwające niemal 10 godzin widowisko. Wystąpi solistka Natalia Sikora. Autorem aranżacji jest Dariusz Łapiński.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Park Saski, Warszawa, 
pozostałe miasta zgodnie z programem

10/
09

MXenes - a new family of 2D materials

09:30 - 13:00

Wydział Inżynierii Materiałowej i Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zapraszają na międzynarodowe seminarium pt. „MXenes - a new family of 2D materials”, które odbędzie się 10 września 2018 r.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Inżynierii Materiałowej, Politechnika Warszawska,
sala 215, ul. Wołoska 141, Warszawa

12/
09

Impact mobility rEVolution'18

08:00 - 13 Wrz 20:00

W dniach 12-13 września 2018 r. w Katowicach odbędzie się Impact mobility rEVolution'18. Pierwszy i największy międzynarodowy kongres połączony z EXPO, w którym społeczność branży motoryzacyjnej i transportowej łączy swoje siły z sektorem telekomunikacyjnym i wysokich technologii, aby wspólnie kształtować przyszłość inteligentnej mobilności. 

Kongres odbywa się pod honorowym patronatem Politechniki Warszawskiej.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Katowice, zgodnie z programem