Kalendarium

9/
06

Warsztaty z programowania dla dzieci pracowników PW

14:00 - 10 Cze 14:00

Z okazji Dnia Dziecka Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wraz z partnerami, firmami WOWSchool oraz HorseITway Akademia IT, zapraszają na darmowe zajęcia z programowania dla dzieci pracowników Politechniki Warszawskiej (8-18 lat). Warsztaty odbędą się 9 i 10 czerwca 2018 r. (sobota i niedziela) w budynku CZIiTT PW przy ul. Rektorskiej 4.

Sobota 9.06.2018 r.:

Wspólnie z HorseITway Akademia IT CZIiTT PW zaprasza dzieci w wieku 9-13 lat oraz młodzież w wieku 14-18 lat na następujące warsztaty:

  • 14:00-15:15 (wiek 9-13 lat) - każde dziecko zaprogramuje elektroniczną płytkę edukacyjną, która ma wbudowany akcelerometr. Wspólnie stworzymy aplikację „kompas”, przy użyciu prostej logiki i instrukcji warunkowych.
  • 15:15-16:30 (wiek 9-13 lat) - dzieci dowiedzą się jak działa internet od strony technologicznej oraz poznają podstawowe aspekty Cyberbezpieczeństwa. Dodatkowo każde dziecko przeprowadzi symulację ataku hackerskiego przy użyciu maila.
  • 16:30-17:45 (wiek 14-18 lat) - każdy uczestnik stworzy swój kalendarz w języku Java (pisząc wspólnie kod w języku Java, pokażemy, że programowanie nie jest wcale takie trudne). Dodatkowo każdy uczestnik przeprowadzi symulację ataku hackerskiego przy użyciu maila.

Obowiązują zapisy.

Niedziela 10.06.2018 r.:

Wspólnie z WOWSchool CZIiTT PW zaprasza na: Rodzinny Hackathon, czyli programowanie nie jest takie straszne.

  • 11:00-14:00 (wiek dziecka 8-12 lat) - para uczestników (rodzic z dzieckiem) będzie miała za zadanie rozwiązać zestaw zagadek programistycznych, dzieci bawiąc się z rodzicami będą miały możliwość poznać podstawy programowania i cyberbezpieczeństwa.

Obowiązują zapisy.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, Warszawa

11/
06

Spotkanie z Jackiem Gmochem

18:00 - 21:00

W dniu 11 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 w pomieszczeniach Klubu Absolwenta Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Politechniki Warszawskiej odbędzie się spotkanie z Jackiem Gmochem - absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, byłym piłkarzem m.in. Legii Warszawa i reprezentacji Polski, współpracownikiem z ramienia zarządu PZPN trenera Kazimierza Górskiego (złoty medal olimpijski w Monachium w 1972 r. oraz zajęcie 3. miejsca i zdobycie srebrnego medalu na Mistrzostwach Świata w RFN w 1974 r.), w latach 1976-1978 trenerem reprezentacji Polski w Piłce Nożnej (zdobycie 5.miejsca na Mistrzostwach Świata w Argentynie w 1978 r.), trenerem wielu drużyn greckich z którymi odniósł szereg sukcesów, twórcą banku informacji oraz prekursorem metod naukowych w piłce nożnej, aktualnie telewizyjnym komentatorem sportowym.

Na początku maja ukazała się najnowsza książka - rozmowa z Jackiem Gmochem „Najlepszy trener na świecie”.  

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Klub Absolwenta Politechniki Warszawskiej,
Gmach Główny Politechniki Warszawskiej,
Plac Politechniki 1, Warszawa

12/
06

Leadership Forum in Higher Education

09:00 - 15 Cze 17:00

W dniach 12-15 czerwca 2018 r. odbędzie się wydarzenie z cyklu Leadership Forum in Higher Education pt. „Internationalisation at Home: Transforming Societies”. Podczas konferencji uczestnicy i zaproszeni goście dyskutować będą o potrzebach i możliwościach uczelni w kontekście Umiędzynarodowienia i jego roli w podnoszeniu jakości i modernizacji uczelni. Praktycy z z europejskich instytucji zwrócą uwagę na to, jak przeplatają się następujące zagadnienia należące do zakresu „Internationalisation at Home”.

Dyskusja dotyczyć będzie studenta, pracownika akademickiego i pracownika administracyjnego. Konferencja płatna, wstęp na wybrane wydarzenie bezpłatny (m.in. Dziekani i Prorektorzy).

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Zgodnie z programem

13/
06

Impact'18

08:00 - 14 Cze 20:00

W dniach 13-14 czerwca w Krakowie odbędzie się Impact'18 - wydarzenie poświęcone trendom technologicznym w innowacyjnych branżach i wyzwaniom nowoczesnej gospodarki.

Obszary tematyczne tegorocznego wydarzenia to: Industry 4.0, Science to Business, Fintech, Biotechnology, 5G & IoT, Digital State oraz Transportation, Energy and Environment.

Impact’18 zgromadzi ponad 6000 uczestników z 40 państw świata oraz ponad 250 wybitnych speakerów. Ja co roku Impact’18 to nie tylko wystąpienia na trzech scenach, ale również możliwość merytorycznych spotkań. Wśród już potwierdzonych speakerów są m.in. Prof. Rolf Heuer, były szef CERN, obecnie Prezydent Niemieckiego Towarzystwa Fizyki oraz Prof. Reimund Neugebauer z Fraunhofer-Gesellschaft.

Udział w wydarzeniach Impact jest bezpłatny dla przedstawicieli sektora akademickiego oraz startupów. Dodatkowo zaplanowane zostały również bezpłatne dedykowane działania mające na celu promowanie najlepszych projektów naukowych i przedsięwzięć startupowych:

  • spotkania 1:1 z firmami i inwestorami - Impact link (wśród uczestników ze strony biznesu potwierdzony został już udział firm takich jak: Mastercard, PKO Bank Polski, Grupa Azoty, ING Bank Śląski, T-mobile, Blue Media, SAP, IBM, Tauron, PGNiG, Huawei, Astra Zeneca, Roche, Polpharma, Grupa Adamed, Pfizer, Selvita, PLL LOT, Maspex i inne);
  • strefa ekspozycyjna technologii akademickich - SciTech Poland;
  • prezentacje na scenie - Challenger Arena.

Zainteresowani skorzystaniem z tych możliwości proszeni są o wypełnienie formularza zamieszczonego pod linkiem: http://bit.ly/SciTechform 

Rejestracja na wydarzenie: https://pass.impactcee.com/impact18/pl/c/KG010318I18PL

Więcej informacji na stronie: https://impact18.impactcee.com/pl/start/

13/
06

Politechniczny Krwiobus 2018

09:00 - 14:30

Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej zaprasza do wzięcia udziału w zbiórce krwi, która odbędzie się 13. czerwca 2018 r. przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej. 

Krew mogą oddawać osoby:
- W wieku od 18 do 65 roku życia;
- Które ważą co najmniej 50 kilogramów;
- U których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała;
- Które w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miały wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań (np. gastroskopii, panendoskopii, artroskopii, laparoskopii);
- Które w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie były leczone krwią i preparatami krwiopochodnymi.

Zgłaszając się do oddania krwi należy być zdrowym, wypoczętym i po lekkim posiłku. Nie można być po spożyciu alkoholu.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Przed Gmachem Głównym Politechnik Warszawskiej,
Plac Politechniki 1, Warszawa

13/
06

VII posiedzenie Seminarium WAiNS

12:00

VII posiedzenie Seminarium Naukowego Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW odbędzie się w środę 13 czerwca 2018 r. o w sali 206, to znaczy dwie godziny wcześniej, niż pierwotnie planowano. Referat pt. „Ontologia formalna prawa” wygłosi dr hab. Zbigniew Król, prof. PW, Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Spotkanie poprowadzi dr Bartłomiej Skowron (Wydział Administracji i Nauk Społecznych, Politechnika Warszawska).

Gdzie?

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, sala 206,
Plac Politechniki 1, Warszawa

14/
06

Konferencja Natura-Człowiek-Kultura

08:00 - 17 Cze 20:00

Samorząd Doktorantów Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zaprasza na „IV Międzynarodową i IX Interdyscyplinarną Ogólnopolską Konferencję Natura-Człowiek-Kultura" (NCK2018). Konferencja odbędzie się w dniach 14-17.06.2018 r. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Kazimierza Karolczaka.

Termin nadsyłania formularza zgłoszeniowego i propozycji abstraktu - 30.04.2018 r.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
ul. Podchorążych 2, nowy budynek, Kraków

14/
06

Fundusze europejskie dla drukarń - warsztaty praktyczne

10:00 - 17:00

Stowarzyszenie Absolwentów Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej zaprasza na warsztaty praktyczne - „Fundusze europejskie dla drukarń”, które odbędą się 14 czerwca br. w Warszawie.

Nowe dotacje unijne do roku 2020 są ukierunkowane przede wszystkim na wzrost innowacyjności polskich przedsiębiorstw oraz wzmocnienie ich potencjału rozwojowego. Podczas spotkania zostaną omówione nie tylko założenia programów wspierających działania inwestycyjne w przedsiębiorstwach, terminy naboru wniosków oraz najważniejsze zasady ubiegania się unijne środki, ale również od strony praktycznej zostaną przedstawione aspekty przygotowania wniosku o dofinansowanie wraz z niezbędnymi załącznikami. Istotną kwestią poruszaną podczas spotkania będzie także przedstawienie najistotniejszych informacji z zakresu poprawnego rozliczania projektu unijnego w tym m.in. kwestie procedur przetargowych.

Konferencja przeznaczona jest dla przedsiębiorców planujących w 2018 i 2019 roku inwestycje w zakup maszyn i urządzeń produkcyjnych, właścicieli, kadry zarządzającej oraz osób odpowiedzialnych za księgowość.

Konferencja jest płatna.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Sala konferencyjna Fundacji im. Stefana Batorego,
ul. Sapieżyńska 10A, Warszawa

16/
06

Otwarte mistrzostwa PW w tenisie ziemnym

13:00 - 15:00

Ognisko Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „POLITECHNIKA” zaprasza na otwarte mistrzostwa Politechniki Warszawskiej w tenisie ziemnym. Zawody odbędą się 16.06.2018 r. o godz. 13.00 na kortach w Parku Skaryszewskim.

Startują pracownicy Politechniki Warszawskiej i członkowie Ogniska TKKF „Politechnika”.

Strona internetowa Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PW.

Zarząd Ogniska TKKF „Politechnika” w związku z sugestią pracowników Politechniki Warszawskiej planuje reaktywować sekcję tenisa stołowego. Pracownicy PW zainteresowani uczestnictwem w tych zajęciach proszeni są o zgłaszanie do dnia 01.09.2018 r. do Pani Bożeny Gronek tel. 53-75 lub Bozena.Gronek@pw.edu.pl

Gdzie?

Korty w Parku Skaryszewskim

16/
06

Wielka Muzyka w Małej Auli: Jubileusz X-lecia WAiNS PW

19:00 - 21:30

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów oraz Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych zapraszają na CIII koncert z cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli” z okazji jubileuszu X-lecia Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. 

W programie: XI Koncert Galowy Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band” pod batutą Dariusza Łapińskiego. Wydarzenie odbędzie się ze specjalnym udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. 

Gdzie?

Mała Aula Politechniki Warszawskiej, Gmach Główny PW,
Plac Politechniki 1, Warszawa

17/
06

Zawody Sumo Robotów

09:00 - 18:00

W tym roku po raz szósty odbędą się w Politechnice Warszawskiej Zawody Sumo Robotów - całodniowy event dla dzieci i rodziców. Głównymi atrakcjami są dwie konkurencje: zawody SUMO oraz konkurs Freestyle. 

Dla dzieci w wieku 5-7 lat i 8-12 lat, które interesują się robotami, tabletami, aplikacjami firma TwójRobot.pl przygotowała warsztaty z robotyki. Zajęcia są płatne, obowiązują zapisy: twojrobot.pl

W trakcie wydarzenia odbędą się warsztaty wprowadzające w tajniki robotyki, pokazy, stoiska wystawiennicze oraz inne atrakcje.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej,
Koszykowa 75, Warszawa

17/
06

Krwiobieg

09:00 - 17:00

W dniu 17 czerwca br. w Warszawie odbędzie się pierwszy na Mazowszu KRWIOBieg. Polski Czerwony Krzyż zaprasza do udziału zarówno kadrę, jak i studentów Politechniki Warszawskiej. Przewidzianych jest wiele atrakcji m.in. biegi dla dorosłych, dzieci, Nordic Walking, pokaz pierwszej pomocy wraz z ćwiczeniami na fantomach, występy zespołów muzycznych i dziecięcych, prezentacje i konkursy partnerów.

Termin wydarzenia związany jest z rocznicą Światowego Dnia Krwiodawcy, który obchodzony jest 14 czerwca. W tym roku mają miejsce również obchody 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK. w Polsce.

Biegi dla dorosłych będą realizowane na dystansach:

  • Mały Krwiobieg 5km / limit miejsc: 150 osób
  • Duży Krwiobieg 10km / limit miejsc: 150 osób
  • Krwiobieg 5km w formule Nordic Walking / limit miejsc: 150 osób

Biegi dla dzieci będą realizowane na dystansach :

  • 100 m dla dzieci do 3 lat
  • 200 m dla dzieci do 5 lat
  • 500 m dla dzieci od 5 do 10 lat
  • 1000 m dla dzieci i młodzieży od 8 do 16 lat

Przewidziana maksymalna liczba pakietów we wszystkich biegach dla dzieci - 150 pakietów.

Informacje o wydarzeniu dostępne są TUTAJ>>

Gdzie?

Teren przy Centrum Olimpijskim (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)

18/
06

Druk 3D w edukacji, nauce i przemyśle

09:30 - 19 Cze 16:00

Konferencja za najważniejszy cel stawia sobie zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów technicznych i ścisłych poprzez pokazanie możliwości wykorzystania technologii druku 3D w edukacji i pokazanie znaczenia technik przyrostowych dla nauki i przemysłu.Konferencja daje możliwość wymiany informacji na temat osiągnieć naukowych, najnowszych technologii 3D i możliwości wykorzystania druku 3D w szkolnictwie.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do środowiska naukowego, sektora edukacji, jak i przedstawicieli przemysłu. Przewidziano panel wykładów oraz warsztaty. Podczas prelekcji goście opowiedzą o zastosowaniach technologii przyrostowych. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z praktycznymi aspektami druku i skanowania 3D. Uczestnicy Konferencji będą mogli zaprezentować swoje osiągnięcia w czasie sesji plenarnych (prezentacje multimedialne) oraz sesji plakatowych. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął rektor Politechniki Warszawskiej.

Wydarzenie jest bezpłatne, wymagana jest rejestracja

Gdzie?

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
ul. Rektorska 4, Warszawa

18/
06

Uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych

11:00 - 13:00

Uroczysta ceremonia promocji doktorskich i habilitacyjnych połączona z wręczeniem Medalu Politechniki Warszawskiej odbędzie się 18 czerwca 2018 r. o godz. 11.00 w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej przy Placu Politechniki 1.

W programie m.in:

  • Hymn Państwowy
  • Otwarcie uroczystości i powitanie gości
  • Wystąpienie Rektora PW, prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta
  • Promocje doktorskie i habilitacyjne
  • Wręczenie Medalu Politechniki Warszawskiej prof. dr. hab. inż. Grzegorzowi Pawlickiemu 
  • Wręczenie nagród w Konkursie o Nagrodę Siemensa
  • Gaudeamus

Uczestnicy uroczystości proszeni są o zajęcie miejsc do godziny 10.50.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

19/
06

Granty indywidualne MSCA

13:15 - 14:45

Centrum Obsługi Projektów Politechniki Warszawskiej wraz z Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE zapraszają pracowników Politechniki Warszawskiej na spotkanie „Granty indywidualne MSCA. Widening Fellowships - nowe szanse dla polskich jednostek”. Spotkanie odbędzie się 19 czerwca 2018 r., o godz. 13:15, w budynku CZIiTT i potrwa ok. 90 min.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszę o przesłanie zgłoszenia na adres: dpm@pw.edu.pl najpóźniej  do 14 czerwca, godz. 12:00. W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, wydział i dane kontaktowe.

Dodatkowych informacji udzielają: Izabela Dranka (izabela.dranka@pw.edu.pl, 22 234 14 80) i Aleksander Molenda (aleksander.molenda@pw.edu.pl, 22 234 14 82).

Gdzie? 

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej,
Rektorska 4, Warszawa