Zapraszamy 29 stycznia 2023 roku w godz. 13.00-18.00 do naszego Gmachu Głównego na licytacje politechnicznych atrakcji, wyjątkowy koncert, zabawy z naszymi kołami naukowymi i organizacjami studenckimi oraz animacje i warsztaty. Wstęp wolny.
18 stycznia zapraszamy do Dużej Auli Gmachu Głównego PW na Dzień Dostępnej Politechniki. To nowa inicjatywa przybliżająca ideę dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Zapraszamy społeczność uczelni do udziału w aukcji dobroczynnej na rzecz walczącej Ukrainy. Prace wybitnych warszawskich architektów będzie można nabyć podczas licytacji zaplanowanej na 20 grudnia.
O wsparciu Politechniki Warszawskiej dla Ukrainy rozmawiali uczestnicy konferencji Welcome HOME. Promoting quality student accommodation for Erasmus+ mobilities zorganizowanej na Politechnice w Mediolanie.
Za nami pierwsza edycja Festiwalu Filmów Naukowych. W kategorii film pełnometrażowy wygrał film Geniusze w reżyserii Thora Kleina. Wśród filmów krótkometrażowych zwyciężyła Sztuka naskalna w reżyserii Karoliny Juszczyk.
Tradycyjnie, na początku grudnia zorganizowaliśmy Kiermasz Świąteczny Politechniki Warszawskiej połączony z wręczeniem Stypendium pod Choinkę dla wyróżniających się studentów uczelni. Na Placu przed Gmachem Głównym znaleźć można było świąteczne specjały, uczelniane gadżety oraz rękodzieło.
Potrzebują uwagi, opieki, a przede wszystkim kogoś, kto je pokocha. Dziewięć czekających na adopcję psów wzięło udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Ze zwierzakami pozowali ludzie z PW: studenci, doktoranci i pracownicy, w tym przedstawiciele władz Uczelni.
Zaglądamy do Laboratorium Symulatorów w Zakładzie Automatyki i Osprzętu Lotniczego Wydziału MEiL PW. Znajdują się tutaj symulatory załogowych statków powietrznych oraz kilka stanowisk treningowych.
Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji Stypendium pod choinkę. W ramach akcji nagradzani są zaangażowani, aktywnie promujący Politechnikę Warszawską i budujących jej wizerunek studenci i doktoranci.
Członkowie Koła Naukowego Energetyków PW startują z nowym projektem edukacyjnym w zakresie efektywnego użytkowania energii - Świadomi energii. W ramach projektu zapraszają pracowników Politechniki Warszawskiej do udziału w warsztatach dotyczących racjonalnego użytkowania energii.
Trwa badanie dotyczące równości płci na Politechnice Warszawskiej. Wystarczy wypełnić ankietę by pomóc m.in. w rozpoznawaniu potrzeb dotyczących równego dostępu do rozwoju zawodowego. Na odpowiedzi czekamy do 31 października 2022 r.
Wspomaganie stron w rozwiązywaniu konfliktu, promocja alternatywnych metod jego rozwiązywania w środowisku akademickim oraz prowadzenie kampanii społecznych z zakresu zapobiegania nierównemu traktowaniu i mobbingowi to tylko niektóre z zadań stojących przed uczelnianym rzecznikiem zaufania.
Zapraszamy społeczność uczelni do wspólnej inicjatywy na rzecz szczególnie uzdolnionych studentów i doktorantów PW. Do 25 listopada br. prosimy o zgłoszenia wszystkich osób zainteresowanych nieodpłatnym przekazaniem wykonanego przez siebie rękodzieła na Świąteczny Kiermasz PW.
Dzieci pracowników, doktorantów i studentów PW mogą skorzystać ze wyjątkowej oferty przedszkola Pomarańczowa Ciuchcia & Politechnika Warszawska. Przy Waryńskiego 8 w Warszawie czeka na nich wykwalifikowana kadra i bogaty pakiet zajęć.
15 września br. zapraszamy uczniów szkół średnich oraz starszych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz pasjonatów matematyki na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Podczas VI Dnia Popularyzacji Matematyki będzie można przekonać się jak bardzo jest ona użyteczna i fascynująca.
Zapraszamy do udziału w nieodpłatnych profilaktycznych świadczeniach zdrowotnych dla pracowników Politechniki Warszawskiej. Rejestracja na badania rozpocznie się 1 września o godz. 16.00.
Wydział Mechaniczny Technologiczny nawiązał współpracę z Uniwersytetem Stanforda, dzięki której osoby z Ukrainy mogą wziąć udział w bezpłatnym kursie przedsiębiorczości. Zapisy trwają do 25 sierpnia i są prowadzone przez formularz.
Dawne twierdze militarne często pozostają niedostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Studenci Wydziału Architektury PW podjęli wyzwanie by to zmienić. Opracowane przez nich rozwiązania pomogą w dostosowaniu części obszaru kłodzkiej twierdzy i otworzą ją dla nowych zwiedzających.
Rozstanie, problemy w pracy, choroba w rodzinie - chwilowy smutek spowodowany sytuacją życiową może dotknąć każdego. Gdy stan przygnębienia się przedłuża, a samopoczucie nadal nie jest dobre, warto poszukać pomocy.
Modelowanie wieloagentowe może pomóc w prognozowaniu rozwoju pandemii. Opracowane przez interdyscyplinarny zespół naukowców rozwiązanie przetestowano w trzech regionach kraju. Wnioski pomogą w walce z COVID-19.