Pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej, w tym studenci obcokrajowcy, mogą zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko COVID-19 szczepionką Pfizer, które odbędą się 26 i 27 listopada 2021 r.
Rękodzieło, świąteczne wypieki oraz autorską biżuterię można znaleźć było na stoiskach Kiermaszu Świątecznego PW. Wszyscy odwiedzający w tych dniach Plac Politechniki mogli przekazać datek na stypendia dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej.
Funkcjonowanie uczelni w okresie epidemii COVID-19 określa zarządzenie Rektora Politechniki Warszawskiej nr 110 /2021 z 18 listopada 2021 roku. Zarządzenie obowiązuje od 19 listopada 2021 roku.
Do głównych zadań Centrum należy udział w kształtowaniu polityki dostępności na Uczelni i poza nią, prowadzenie innowacyjnych, interdyscyplinarnych badań i przygotowywanie ekspertyz, szkolenia, edukacja oraz budowanie świadomości.
Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń do VI edycji „Stypendium pod choinkę”. W ramach akcji nagradzani są zaangażowani, aktywnie promujący Politechnikę Warszawskiej i budujących jej wizerunek studenci i doktoranci.
Politechnika Warszawska wspiera warszawskich uczniów, trafiły do nich kolejne sprzęty z uczelni. Tym razem otrzymała je młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I.
Aktywne poranki z jogą, na basenie lub na zajęciach „zdrowe ciało”? A może aktywne popołudnie na koszykówce lub siatkówce? Wszyscy pracownicy Politechniki Warszawskiej mogą wziąć udział w zajęciach w 100 proc. dofinansowanych przez uczelnię.
W ramach współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą Politechnika Warszawska przekazała sprzęt komputerowy Szkole Podstawowej nr 172 im. Polskiej Organizacji Wojskowej.
Już za kilka miesięcy czeka nas duża zmiana - rozpocznie się wdrażanie systemu EZD. O tym, jak ten proces wygląda z perspektywy osoby zarządzającej administracją i w jaki sposób wspierani są pracownicy mówi dr inż. Krzysztof Dziedzic, Kanclerz PW.
Na czym polega budowanie mapy procesów w PW? O kolejnym aspekcie prac nad wprowadzeniem systemu elektronicznego zarządzania dokumentacją w Uczelni mówi prof. Agnieszka Bitkowska, przewodnicząca zespołu zarządzania procesowego EZD.
Różnorodna i zaangażowana wspólnota, oddziałujące społecznie badania naukowe czy troska o środowisko - to jedne z celów Strategii Społecznej Odpowiedzialności Politechniki Warszawskiej. Dokument pozytywnie zaopiniował Senat PW podczas posiedzenia, które odbyło się 23 czerwca 2021 r.
Na terenie Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT pojawiły się trzy ule, które mają wspomagać pszczelą populację. Uczelniana pasieka mogła powstać dzięki projektowi zgłoszonemu do Budżetu Partycypacyjnego PW.
Akademicki Punkt Szczepień Politechniki Warszawskiej w przychodni przy ulicy Mochnackiego 10 ma wolne miejsca na szczepienia z wykorzystaniem preparatu Pfizer.
O roli Centrum Informatyzacji we wdrażaniu elektronicznego zarządzania dokumentacją i wsparciu pracowników Politechniki Warszawskiej mówi Gabriel Matus, kierownik projektu EZD.
O elektronicznym zarządzaniu dokumentacją w kontekście zamówień publicznych i pracach nad jego wdrożeniem mówi Agnieszka Gawrońska-Chrobak, Kierownik Działu Zamówień Publicznych PW i członek Zespołu projektowego EZD.
Politechnika Warszawska przystąpiła do programu szczepień w zakładach pracy, skierowanego zasadniczo do naszych studentów (także zagranicznych), doktorantów oraz pracowników, którzy dotychczas nie przyjęli pierwszej dawki szczepionki.
Politechnika Warszawska otrzymała wyróżnienie „Uczelnia w Chmurze Microsoft”. O jego przyznaniu zdecydował modelowy sposób wykorzystania narzędzi i technologii Microsoft w działalności administracyjnej i badawczej.
Politechnika Warszawska i Uniwersytet Warszawski zapraszają badaczy na warsztaty, których celem jest upowszechnienie koncepcji społecznej odpowiedzialność nauki, w szczególności roli naukowców w tym procesie.
Rozmowa z dr Katarzyną Górniak socjolożką z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. W materiale m.in. o społecznych skutkach pandemii oraz zmianach, jakie zaszły w sferach: prywatnej i zawodowej.
Każdy z nas ma wpływ na otaczającą rzeczywistość. Okazją, żeby podzielić się swoimi obserwacjami i pomysłami, jak ją udoskonalić, będą warsztaty Design Thinking prowadzone w ramach projektu „Społeczna odpowiedzialność nauki - od promocji po innowacje społeczne”.