Na Wydziale Architektury PW powstaje koncepcja osady modułowej dla ukraińskich uchodźców, która posłuży do opracowania ogólnych wytycznych i standardów dla tego typu osad.
9 lipca 2022 r. na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW rozpoczynamy wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. W każdą sobotę oraz wybrane dni tygodnia czekać będzie wiele atrakcji przygotowanych przez pracowników naszej uczelni.
Osoby starsze oraz osoby z niepełnosprawnościami doświadczają trudności z załatwianiem spraw poza domem. W przyszłości, w codziennych czynnościach będzie mógł pomagać im robot-kompan. Dr Karolina Krzykowska-Piotrowska z Wydziału Transportu PW wraz z zespołem pracuje nad oprogramowaniem pozwalającym skutecznie go nawigować.
System wspierający identyfikację zmian chorobowych klatki piersiowej czy modele predykcyjne związane z procesem przyznawania kredytu to społecznie odpowiedzialne projekty realizowane przez naukowców z Politechniki Warszawskiej.
Zapraszamy społeczność uczelni do udziału w aukcji dobroczynnej, podczas której można zalicytować i kupić dzieła plastyczne wybitnych warszawskich architektów. Wszystko na rzecz odbudowy domów w zniszczonych wioskach w obwodzie kijowskim na Ukrainie. Prace można licytować do 29 czerwca 2022 r.
A gdyby tak kilka badań lekarskich zastąpić jednym albo zamiast spalin otrzymać wodę? Nauki nie da się zatrzymać, a kolejne pokolenia badaczy dają nam do ręki gotowe rozwiązania, kształtując zdrową i bezpieczną przyszłość.
Wydział Architektury PW otworzył bezpłatną pracownię co-workingową przeznaczoną dla obywateli Ukrainy, którzy musieli opuścić terytorium swojego kraju z powodu wojny.
Opracowanie nowatorskich sposobów przetwarzania i analizy danych w postaci obrazów cyfrowych i informacji wektorowych to cel nowego projektu naukowców z PW. Innowacyjne algorytmy pomogą w diagnozie i planowaniu terapii chorób nowotworowych.
Wyjątkowe akademiki stanęły przy gmachu płockiej Filii Politechniki Warszawskiej. Ich lokatorami nie będą bowiem studenci, a pszczoły.
W ramach akcji „Minimagazyny energii” Wydział Fizyki zbiera i przebudowuje stare zasilacze awaryjne UPS, baterie litowo-jonowe oraz akumulatory samochodowe. Wszystko po to, by wesprzeć mieszkańców Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych stracili dostęp do sieci elektrycznej.
Ruszył nabór wniosków do programu wspierającego obywateli Ukrainy, którzy musieli opuścić terytorium swojego kraju z powodu wojny oraz obywateli polskich, którzy zatrudnieni byli w jednostkach badawczych w Ukrainie lub Federacji Rosyjskiej i musieli powrócić do kraju.
Ukraiński „language room” został uruchomiony na platformie WEBEX projektu „Tandemy językowe ENHANCE”. Zapraszamy wszystkich pracowników, doktorantów i studentów uczelni ENHANCE z Ukrainy do korzystania z platformy.
Zapraszamy dzieci z Ukrainy na darmowe warsztaty plastyczne i matematyczne organizowane przez Wydział Architektury oraz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Politechniczne w każdym calu - przedstawiające naszą Uczelnię i wykonane przez Dziekana Wydziału Architektury. Trwają licytacje czterech prac fotograficznych, z których dochód zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.
Na znak solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami 2 kwietnia 2022 r. Gmach Główny PW zaświecił się na niebiesko. Tego dnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Jak to jest choć przez chwilę poczuć się niczym bohaterowie kultowej kreskówki? Teraz można to sprawdzić! Wystarczy wygrać licytację, zorganizowaną przez płocką filię PW i PGO w Płocku. Dochód z licytacji zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.
Prosimy o zapoznani się ze zmianami w zarządzeniu w sprawie funkcjonowania Uczelni w okresie epidemii COVID-19, wynikającymi z dostosowania do aktualnie obowiązujących zasad i ograniczeń.
Politechnika Warszawska Filia w Płocku wspiera tamtejszy samorząd, zapewniając schronienie dla osób uciekających z Ukrainy. W Domu Studenckim „Wcześniak” przygotowano 100 miejsc.
Rzeczy przyniesione przez naszą społeczność do centralnego punktu zbiórki w Gmachu Głównym trafiły do Polskiego Czerwonego Krzyża. Stamtąd wyruszą w drogę na granicę polsko-ukraińską i trafią do osób, które najbardziej ich potrzebują.
Pracownicy Politechniki Warszawskiej mogą pomóc uchodźcom z Ukrainy oferując transport z przejścia granicznego do Warszawy lub Płocka, a także zakwaterowanie.
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5 6 7 8 ...20