Uruchomiliśmy internetowy system rejestracyjny dla studentów z Ukrainy, którzy musieli przerwać swoje studia na ukraińskich uczelniach, a chcą aplikować o kontynuację studiów na PW. W systemie mogą rejestrować się wyłącznie studenci mający obywatelstwo ukraińskie lub polskie.
Antoni Szczepanik z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych dwukrotnie stanął na podium Akademickich Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim.
Do 7 marca 2022 r. trwa rejestracja do programu mentoringowego „MedBiz Innovations Program 2022”, który umożliwia studentom realizację innowacyjnych pomysłów związanych z medycyną, nowymi technologiami i biznesem.
Do 7 marca 2022 r. przyjmowane są zgłoszenia do Programu Mentoringowego Politechniki Warszawskiej, skierowanego do studentów co najmniej trzeciego roku oraz absolwentów do 12 miesięcy od ukończenia nauki.
Dwie prace dyplomowe obronione w Politechnice Warszawskiej zostały nagrodzone w XXI Ogólnopolskim Konkursie o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).
Projekt domu wielorodzinnego na Starym Mokotowie autorstwa Alicji Głowackiej z Wydziału Architektury PW zwyciężył w studenckim konkursie im. Haliny Skibniewskiej - „Zdrowy Dom”.
Do 23 lutego 2022 r. trwa rekrutacja do programu „Preinkubacja - szybki start dla przedsiębiorczych” prowadzonego przez Inkubator Innowacyjności PW. Zgłaszać mogą się zespoły projektowe, które chciałby rozwijać własne pomysły biznesowe.
Absolwenci Wydziału Geodezji i Kartografii PW zdominowali konkurs na najlepsze prace dyplomowe, organizowany przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Zdobyli prawie wszystkie nagrody.
Paulina Górecka i Paulina Pawlikowska, absolwentki architektury na Politechnice Wrocławskiej i Politechnice Warszawskiej, zdobyły pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie Hangar Ticinum. Dzięki ich projektowi dawny hangar hydroplanów we włoskiej Pawii może zyskać drugie życie.
Studentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaproponowały zmiany w Elini - małej miejscowości położonej na Sardynii. Za swoją koncepcję otrzymały wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Culture Stations, organizowanym przez platformę Young Architects Competitions.
Dział Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem PW oraz Stowarzyszenie Studentów BEST zapraszają studentów do udziału w badaniu „Pracodawca dla inżyniera”.
Koła naukowe Wakans i FiberTeam wspólnie realizują projekt, którego celem jest opracowanie i wytworzenie systemu pomiarowego do analizy dystrybucji temperatury w miniaturowych silnikach odrzutowych.
W konkursie BITEhack drużyny Koła Naukowego Sztucznej Inteligencji Golem zajęły pierwsze i trzecie miejsce. Hackathon w dniach 15-16 stycznia 2022 r. zorganizowało Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków.
Dwie prace studentów PW zostały docenione w ogólnopolskim Konkursie Młodych Mistrzów, zorganizowanym w ramach XXVII Forum Teleinformatyki. Wydarzenie odbyło się w dniach 23-24 września 2021 r.
15 stycznia 2022 r. wybrano nowe władze Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej. Przewodniczącym SSPW został inż. Paweł Świniarski z Wydziału Inżynierii Lądowej oraz Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska.
Inteligentną nakładkę na licznik energii, która ma pomóc w odpowiedzialnym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej skonstruowali studenci z Koła Naukowego Energetyków, działającego przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW.
Krzysztof Haładyn i Michał Szaknis z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zajęli drugie miejsce w drugiej edycji konkursu „Time to Hack”, organizowanego przez Agencję Wywiadu.
12 stycznia 2022 r. autorzy najlepszych prac dyplomowych na kierunku budownictwo w PW Filii w Płocku otrzymali nagrody Przewodniczącego Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
Inicjatywa PW została nagrodzona w konkursie „Super M”, oceniającym jakość polskich programów mentoringowych. Konkurs organizuje European Mentoring and Coaching Council - stowarzyszenie zajmujące się promowaniem jakości i rozwoju coachingu i mentoringu.
Studenci Politechniki Warszawskiej zaprojektowali urządzenie do magazynowania energii, które w dodatku jest mobilne. Można je wykorzystywać na przykład w przydomowym ogródku.