19 drużyn zmierzyło się w tegorocznej, 8. edycji międzynarodowych zawodów robotycznych European Rover Challenge w Kielcach. Z Politechniki Warszawskiej wystartowały dwie. O przygotowaniach i swoich marzeniach opowiadają członkowie koła SKA Robotics, twórcy Siriusa II.
Najpierw zaproponowali swoją wizję polskich miast w 2050 r., teraz przenieśli w przyszłość wybrane miejsca w Warszawie. Prace młodych architektów i urbanistów z Koła Naukowego Jutra PW można oglądać przy pawilonie ZODIAK.
Dawne twierdze militarne często pozostają niedostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Studenci Wydziału Architektury PW podjęli wyzwanie by to zmienić. Opracowane przez nich rozwiązania pomogą w dostosowaniu części obszaru kłodzkiej twierdzy i otworzą ją dla nowych zwiedzających.
Jak poprawić efektywność energetyczną, zminimalizować zużycie energii oraz zmniejszyć koszty za energię i gaz? Członkowie Koła Naukowego Energetyków PW startują z nowym projektem edukacyjnym w zakresie efektywnego użytkowania energii - Świadomi energii.
Studentki Wydziału Architektury PW zaprojektowały zespół domków wypoczynkowych w okolicy łotewskiej rzeki Windawy. Wyjątkowa praca nawiązująca do tradycyjnej architektury regionu znalazła się na krótkiej liście konkursowej Caramel Shore Traveller Rooms.
Od semestru zimowego dotychczasowe pięć szkół doktorskich zastąpione zostaną jedną - Szkołą Doktorską PW. Rejestracja do niej przez system IRK rozpocznie się 1 sierpnia i będzie trwała do 22 sierpnia 2022 r.
Absolwent Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, 29-letni Damian Czykier został czwartym płotkarzem świata. Tegoroczne zawody rozegrano w Eugene w Stanach Zjednoczonych.
Wystawę projektów konkursowych opracowanych przez studentów Wydziału Architektury PW Nowy Europejski Bauhaus - Wizja Rozwoju Centrum Stalowej Woli a Tożsamość Miasta można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli im. Melchiora Wańkowicza.
Młodzi architekci z Politechniki Warszawskiej zaprojektowali instalację, która ma skłaniać do refleksji na temat obecności wody w naszym mieście. Wodny Azyl naszych studentów można oglądać do 7 sierpnia 2022 r. na placu przed ZODIAKIEM.
Stypendia w wysokości 5 tys. złotych mogą zdobyć studenci w ramach programu miasta Płocka. Ubiegać się o nie mogą osoby przyjęte na pierwszy roku studiów, które uzyskały najwyższe wyniki postępowania kwalifikacyjnego w roku akademickim 2022/2023.
Czterech studentów Politechniki Warszawskiej zdobyło staże w konkursie Polish Space Fellowship Program Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego. Odbędą pięciomiesięczne, płatne staże w instytutach badawczych lub przedsiębiorstwach z sektora kosmicznego.
Zespół studentów z Wydziału Architektury PW oraz Wydziału Inżynierii Lądowej PW zdobył Grand Prix w konkursie Dwa oblicza jedna przyszłość betonu komórkowego i prefabrykacji betonowej. Zwycięski projekt to Siedlisko studenckie przy polu mokotowskim - akademik marzeń.
Krzysztof Łukasik, absolwent Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w maratonie MTB. Zawody odbyły się na liczącej 100 km górskiej trasie w Czechach.
Studenci Inżynierii Środowiska z Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku uczestniczą w dodatkowych szkoleniach z zakresu odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu zdobędą cenne na rynku pracy uprawnienia zawodowe, potwierdzające kwalifikacje do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci.
Nasi najlepsi żeglarze studiują na Wydziałach: Matematyki i Nauk Informacyjnych oraz Mechatroniki. Nad Zalewem Zegrzyńskim rozegrano siódme Regaty o Puchar Rektora PW.
Do 24 czerwca 2022 r. można składać wnioski o stypendium im. inż. Mieczysława Króla na rok akademicki 2022/2023.
Czworo studentów Politechniki Warszawskiej zwyciężyło wraz ze swoimi zespołami w konkursie ENHANCE Challenge zorganizowanym przez Politechnikę w Walencji. Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody finansowe oraz możliwość udziału w programie inkubacyjnym.
Aleksandra Bandzerewicz, studentka technologii chemicznej na PW, otrzymała Studenckiego Nobla w kategorii Nauki przyrodnicze i energetyka.
W niedzielę, 6 czerwca 2022 r. zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce. Piotr Szczepanik, szablista z Politechniki Warszawskiej wywalczył srebro w kategorii mężczyzn.
Wielkim sukcesem zakończył się udział studentów w zawodach SAE Aero Design West. Po dwóch latach przerwy zespoły z koła naukowego SAE AeroDesign z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW wywalczyły trzy złote medale, czwarte miejsce i dodatkowe wyróżnienie.
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5 6 7 8 ...31