Grupa studentów kierunku Papiernictwo i Poligrafia z Zakładu Technologii Poligraficznych PW, wraz z opiekunem dr inż. Joanną Izdebską-Podsiadły, uczestniczyła w tygodniowych warsztatach „Green Printing and Packaging” w Budapeszcie, w ramach programu Chip2+.
W lipcu członkowie Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów wystartowali w zawodach Shell Eco-marathon w Londynie. Do Polski wracają z drugim miejscem w Europie.
Członkowie Sekcji Rakietowej Studenckiego Koła Astronautycznego (SKA) przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa PW ukończyli właśnie prace projektowe nad rakietą, która ma umożliwić wystrzelenie ośmiu amatorskich minisatelitów, tzw. CanSatów, na wysokość kilku kilometrów.
Laboratorium Inżynierii Biomedycznej przy Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej pod kierownictwem prof. Tomasza Ciacha w czerwcu otrzymało nagrodę Luminatus. Co wiemy o zwycięskim zespole?
W dniu 27 czerwca 2016 r. w Małej Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość promocji doktorskich i habilitacyjnych, połączona z wręczeniem Medalu PW dr. Januszowi Kapuście oraz uhonorowaniem laureatów Konkursu o Nagrodę Siemensa.
Student Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej zajął pierwsze miejsce w konkursie językowym organizowanym przez National Geographic pt. „Share Your Idea with the World. Record Your Pitch”.
Studenci Politechniki Warszawskiej z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa chcą po raz kolejny pobić rekord w niskim spalaniu podczas zawodów Shell Eco-marathon Europe w Londynie w lipcu 2016.
Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 15 czerwca 2016 r. (środa) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w piątek.
Po intensywnym tygodniu Koło Naukowe SKAP z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW, opuszcza Francję z drugim wynikiem w klasie Urban Concept - gasoline. PAKS, zgodnie z oczekiwaniami, po raz kolejny uplasował się na podium zawodów.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wdrożyło właśnie ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA). Podobne badania prowadzi również Biuro Karier Politechniki Warszawskiej.
W dniach od 16 do 22 maja br. miały miejsce Juwenalia Płockie 2016, zorganizowane m.in. przez Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku. Na studentów czekały różnorodne atrakcje: turnieje, gry, imprezy klubowe, koncerty oraz kino pod chmurką.
7 maja 2016 r. poszczególne Wydziały i Koła Naukowe z naszej Uczelni prezentowały swoje osiągnięcia, popularyzując w ten sposób naukę. Wśród wystawców z PW bogaty program zaprezentował m.in. Wydział Inżynierii Produkcji.
Podczas kwietniowego finału Mistrzostw Polski Programistów LabView sukces odnieśli studenci Instytutu Systemów Elektronicznych WEiTI PW, a zarazem członkowie Koła Naukowego Radiolokacji i Cyfrowego Przetwarzania Sygnałów.
Członkowie Naukowego Koła Robotyki BIONIK działającego na WEiTI Michał Kowalewski i Michał Dębski zajęli 1. miejsce w konkurencji LEGO SUMO na IV Międzynarodowych Zawodach Robotów ROBO~motion, które odbyły się 23 kwietnia 2016 w Rzeszowie.
Już po raz dziesiąty Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) wystartuje w zawodach Shell Eco-marathon. Studenci z Wydziału MEiL PW spróbują w tym roku poprawić rekord Polski w ekonomicznej jeździe.
W dniach 19-21 kwietnia 2016 r. Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej uczestniczyło w edukacyjnych targach GHEDEX organizowanych co roku w Muskacie, stolicy Omanu.
Dnia 27 kwietnia 2016 r. Centrum Współpracy Międzynarodowej zorganizowało „WUT Exchange Day” - spotkanie informacyjne dotyczące programów wymiany międzynarodowej. Była to już jedenasta edycja tego wydarzenia.
25 kwietnia 2016 r. ruszył nabór do II edycji programu „Praktyki u Marszałka” w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Jego uczestnicy będą mogli poznać praktyczne aspekty funkcjonowania administracji samorządowej.
Na zawodach SAE Aero Design WEST 2016 studenci z Koła Naukowego SAE AeroDesign (Wydział MEiL PW) odnieśli zwycięstwo we wszystkich trzech klasach samolotów, zostawiając w tyle ponad 70 drużyn z całego świata.
Podczas Drzwi Otwartych w dniach 23-24 2016 r. Politechnika Warszawska zaprezentowała zarówno ofertę edukacyjną, jak też zaprosiła młodzież do zwiedzania wydziałowych laboratoriów.