Potrzebowali źródła ciekłego azotu do pokazów i badań naukowych, więc postanowili, że sami skonstruują takie urządzenie. Po 10 miesiącach pracy studenci Politechniki Warszawskiej mogli już z dumą zaprezentować swoje dzieło - Nitrogenosa.
W Politechnice Świętokrzyskiej rozstrzygnięto VII edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Student-Wynalazca”. Wśród wyróżnionych znaleźli się młodzi naukowcy z Politechniki Warszawskiej.
Magdalena Janczewska i Agata Stefanek otrzymały nominacje w konkursie Bizneswoman Roku organizowanym przez Sukces Pisany Szminką. Nasze doktorantki mają szansę m.in. w kategorii Start-up Roku.
Organizowana przez studentów Politechniki Warszawskiej European Young Engineers Conference po raz drugi z rzędu otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie w kategorii „Konferencja Roku”.
Prezentacja pomysłów polskich naukowców na kapsułę, konstrukcję tuby, czy wygląd dworca – to główne cele konferencji zorganizowanej przez Zespół HyperPoland. Wydarzenie odbyło się 26 stycznia 2017 r. w Instytucie Lotnictwa w Warszawie.
Studentka Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Paulina Kateusz oraz absolwent Wydziału Elektrycznego Karol Basiński w lutym rozpoczną półroczne staże w PGNiG.
Styczeń 2017 przyniósł nam rozstrzygnięcia w zakresie składu osobowego Parlamentu Studentów PW. Na czele nowego Kolegium Senatorów Samorządu Studentów PW stanął Rafał Kryżman z Wydziału Geodezji i Kartografii.
Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej jako jedyne koło z Politechniki Warszawskiej zakwalifikowało się po raz kolejny do ścisłego finału konkursu StRuNa.
Stworzona przez studentów z Politechniki Warszawskiej i Politechniki Wrocławskiej drużyna - Hyper Poland University Team - opracowuje projekt jednoosobowej kapsuły Hyperloop - nowego, ultraszybkiego środka transportu.
Choć formalne początki Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) przypadają na rok 2005, to dopiero w następnym roku studenci odnieśli pierwszy zagraniczny sukces. Pod końcem 2016 r. członkowie Koła świętowali jego dziesięciolecie.
Chemiczne Koło Naukowe „Flogiston” działające przy Wydziale Chemicznym PW otrzymało tytuł Popularyzatora Nauki 2016 w kategorii Zespoły. Wyniki 12. edycji konkursu ogłoszono podczas uroczystej gali w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Inż. Łukasz Chorchos, student Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych na kierunku telekomunikacja został laureatem III edycji konkursu Seeds for the Future. Nagrodą w konkursie był udział w dwutygodniowych warsztatach technologicznych w Chinach.
Aż 38 studentów i 3 doktorantów z Politechniki Warszawskiej otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2016/2017.
Przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora Politechniki Warszawskiej, dnia 21 grudnia 2016 roku (środa) zajęcia dla studentów odbędą się zgodnie z planem zajęć obowiązującym w piątek.
Za Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego zamieszczamy komunikat dotyczący warunków studiowania i bezpieczeństwa zagranicznych studentów w Polsce.
Dziesięcioro studentów z dziewięciu wydziałów Politechniki Warszawskiej dnia 7 grudnia 2016 r. odebrało stypendia, które corocznie przyznaje fundacja Jan M. and Eugenia Krol Charitable Foundation.
Nie ma jeszcze tytułu magistra, ale na jego koncie są już znaczące naukowe sukcesy. Student WEiTI PW inż. Łukasz Chorchos został właśnie doceniony przez Narodowe Centrum Nauki, które przyznało mu grant PRELUDIUM.
Mgr inż. Michał Gajda z Politechniki Warszawskiej już po raz trzeci został wybrany na stanowisko przewodniczącego Krajowej Reprezentacji Doktorantów. W Komisji Rewizyjnej KRD zasiądzie mgr inż. Artur Kopczyński, Przewodniczący Rady Doktorantów PW.
25 listopada 2016 r. miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii PW. Na pięciu kierunkach studia ukończyło 523 absolwentów.
9 listopada 2016 r. w Politechnice Warszawskiej spotkali się przedstawiciele władz i studentów, aby podsumować działania realizowane w ramach programu budowy interdyscyplinarnych zespołów studenckich. Przyjrzyjmy się bliżej jego założeniom.