W dniach 9-11 października 2017 r. studenci Zakładu Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii Politechniki Warszawskiej odwiedzili fabrykę maszyn drukujących firmy Koenig&Bauer w miejscowości Radebeul.
XIV Targi Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „KONIK”, organizowane przez Radę Kół Naukowych, odbyły się w dniach 18-19 października 2017 roku. Wydarzenie otworzył Prorektor ds. Studenckich prof. Janusz Walo.
Akademia Liderek Biznesu to program edukacyjno-mentoringowy, którego celem jest edukacja młodych kobiet, studentek aspirujących do pełnienia kluczowych ról w organizacjach. Trwa nabór do nowego projektu.
Designerzy z Porto, projektanci IT z Nowego Jorku oraz studenci biznesu z Warszawy spotkali się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii na spotkaniu projektowym programu SQUAD.
W dniach 18-19 września br., w budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW miała miejsce XII edycja Międzynarodowej Konferencji Doktorantów i Młodych Naukowców International PhD Students and Young Scientists Conference - Young Scientists Towards the Challenges of Modern Technology.
Dwunastu laureatów II edycji programu „Rozwój kadr sektora kosmicznego” rozpocznie we wrześniu staże w najważniejszych w Polsce firmach specjalizujących się w technologiach kosmicznych. Siedmiu z nich to absolwenci Politechniki Warszawskiej.
Dr inż. Marta Bojarska i Rafał Lipiński zostali laureatami polskiej edycji Innovators Under 35. Konkurs organizowany jest w kilkudziesięciu krajach przez „MIT Technology Review” - czasopismo Massachusetts Institute of Technology.
PROJEKT WYSPA, zrealizowany przez studentów inżynierii z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, wygrał w kategorii HVAC System Selection w międzynarodowym konkursie 2017 ASHRAE Student Design Competition.
Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, realizowanego przez Wydział Inżynierii Produkcji i Zakład Technologii Poligraficznych, zakończyła się sukcesem. Kolejna edycja konkursu rusza 15 listopada 2017 roku.
Do 1 października br. studenci zapisywać się mogą na kolejną sesję Programu ATHENS. Inicjatywa ukierunkowana jest na współpracę uczelni technicznych w zakresie wymiany akademickiej i tworzenia programów edukacyjnych.
Stany Zjednoczone, Palo Alto, SUGAR EXPO 2017. To miejsce na pewno długo zostanie w pamięci studentów Politechniki Warszawskiej, biorących udział w międzynarodowym projekcie naukowym ME310 Stanford.
Pojazd Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów - Kropelka 2.0 - po raz pierwszy w historii ukończył pełny przejazd na Shell Eco-marathon Challenger. Przejechał 321,32 km na jednym litrze paliwa.
Łukasz Żrodowski z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Adam Pacewicz z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych zostali laureatami szóstej edycji programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Diamentowy Grant”.
Czternastu uczniów szkół średnich z całej Polski przyjechało do CZIiTT, by zaprezentować projekty innowacyjnych produktów i usług. Tak wyglądał finał konkursu „Ścisła Czołówka”, zorganizowanego przez Wydział Zarządzania PW.
Samorząd Studentów PW otrzymał Czerwoną Różę Wiatrów za organizację Regat o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej. Konkurs objęty był patronatem Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.
Dyplomanci Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej zajęli miejsca na podium XX Edycji Konkursu Prac Dyplomowych Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej.
Projekt „Drukowanie 3D poprzez zrobotyzowane napawanie”, opracowany i przygotowany przez Spawalnicze Koło Naukowe JOINT zwyciężył w konkursie KOKON, w kategorii „Innowacja i nowe technologie”.
Z okazji okrągłych urodzin Koła Naukowego Inżynierii Środowiska zorganizowano seminarium: „40 lat Koła Naukowego Inżynierii Środowiska w 50-letniej historii Politechniki Warszawskiej w Płocku”.
Studenckie Koło Naukowe SONDA, działające przy Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych PW Filii w Płocku, zorganizowało V Międzynarodową Konferencję Naukową „Współczesne problemy rozwoju gospodarczego”.
Czym jest UKE i co może dać studentom zaczynającym karierę zawodową? O tym mogli się dowiedzieć studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej podczas spotkania z Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej.