Dioscuri to inicjatywa Towarzystwa Maxa Plancka (MPG), niezależnej niemieckiej instytucji naukowo-badawczej, mająca na celu utworzenie Centrów Doskonałości Naukowej w Europie Środkowej i Wschodniej. Współorganizatorem konkursu jest Narodowe Centrum Nauki.
W związku z otrzymaniem dodatkowych środków z Komisji Europejskiej dla projektu RENOIR (Reverse Engineering of Social Information Processing), rusza konkurs na udział w projekcie dla pracowników i doktorantów Politechniki Warszawskiej.
Pracownicy naukowi uczelni wyższych w Płocku będą mogli wziąć udział w Konkursie Prezydenta Miasta Płocka na finansowanie grantów badawczych realizowanych w ramach zadania „Współpraca z wyższymi uczelniami”. Środki na ten cel w latach 2018-2019 mają wynieść 400 tys. zł.
Rusza druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, realizowanego w Politechnice Warszawskiej. Laureaci i wyróżnieni finaliści uzyskają uprawnienia do przyjęcia na studia poza procedurą konkursową.
Identyfikacja wizualna Politechniki Warszawskiej, zaprojektowana przez studio graficzne Podpunkt, zwyciężyła w konkursie Dobry Wzór 2017, w kategorii Grafika użytkowa i opakowania.
Program Mieszkanie Plus to impuls do rozwoju innowacyjnych rozwiązań architektonicznych i technologicznych na polskim rynku mieszkaniowym. To również unikatowa szansa dla studentów polskich uczelni na zaprezentowanie nowych idei i współpracę przy realizacji szeroko zakrojonych inwestycji.
"Projekt z klasą” to największy ogólnopolski konkurs na projekt edukacyjny, skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Praca odbywa się w grupach pod kierownictwem nauczyciela-opiekuna, a twórcy najciekawszych projektów zdobywają granty finansowe na ich realizację.
Poznaliśmy laureatów VIII edycji Programu LIDER organizowanego dla młodych naukowców przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Nagrodę odebrała też przedstawicielka Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej i American Association for the Advancement of Science, największe na świecie wielodyscyplinarne stowarzyszenie naukowe, do 31 grudnia br. czekają na zgłoszenia kandydatów do trzeciego konkursu o Polsko-Amerykańską Nagrodę Naukową (PLUS).
Autorom wszystkich zdjęć nadesłanych do Biuletynu PW serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zabawę pt. „Utrwalamy letnie wspomnienia!”. Z najlepszych fotografii utworzymy słoneczną galerię, którą opublikujemy w Biuletynie PW.
Do końca października można składać wnioski w programie stypendialnym START dla młodych naukowców. O wsparcie finansowe ubiegać się mogą uczeni reprezentujący wszystkie dziedziny nauki, którzy w roku składania wniosku nie przekroczyli 30 r.ż.
Kamila Doniec i Filip Bożek, tegoroczni dyplomanci studiów magisterskich na Wydziale Architektury PW, otrzymali jedną z czterech równorzędnych głównych nagród w konkursie na opracowanie projektu Modelowego Domu Wielorodzinnego programu Mieszkanie Plus.
Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do udziału w III edycji Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”. Konkurs ma na celu promowanie nowoczesnych kierunków studiów, najlepiej odpowiadających na potrzeby rynku pracy.
Wakacyjne migawki z podróży? A może cała ich galeria? Zachęcamy wszystkich pracowników Politechniki Warszawskiej do nadsyłania zdjęć, z których najciekawsze zamieścimy w Biuletynie PW.
Do 15 października 2017 roku wysyłać można zgłoszenia udziału w konkursie Popularyzator Nauki, organizowanym przez Serwis Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
„Szlakami Polski Niepodległej” to nowy program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, realizowany w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach programu ministerstwo organizuje konkurs.
Do 28 lipca lipca br. trwa rekrutacja do drugiej edycji programu Startup Hub Warsaw '17 dla wynalazców i liderów technologii cyfrowych, którzy chcą wykorzystać miasto do rozpędzenia swoich projektów, nawiązania partnerstw, a następnie do wybicia się na międzynarodowe rynki.
Identyfikacja wizualna Politechniki Warszawskiej, stworzona przez studio graficzne Podpunkt, przeszła do finału konkursu Dobry Wzór 2017. W konkursie oceniane są projekty wyróżnione przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
Przedsiębiorcy i młodzi naukowcy znów mają możliwość pochwalenia się swoim innowacyjnym potencjałem. Do 25 września br. przyjmowane są wnioski w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów promujących nowatorskie rozwiązania w biznesie i nauce na Mazowszu.
Trwa zbieranie zgłoszeń do konkursu na innowacyjne rozwiązania antysmogowe. Finał zawodów odbędzie się w Krakowie. Aplikacje przyjmowane są do 15 sierpnia 2017 roku.