Rozpoczęła się V edycja konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego. Prace naukowe z zakresu nauk humanistycznych można zgłaszać do 5 kwietnia 2019 r.
Trzy prace dyplomowe obronione w Politechnice Warszawskiej znalazły się w finale XVIII Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP).
Siedmioro naukowców z Politechniki Warszawskiej zostało nagrodzonych w dziewiątej edycji konkursu programu LIDER organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Inicjatywa ma na celu poszerzenie ich kompetencji w samodzielnym planowaniu prac badawczych.
Do 3 lutego 2019 r. trwa głosowanie w plebiscycie „Złoty Inżynier 2018”, organizowanym przez „Przegląd Techniczny” i Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelną Organizację Techniczną. W gronie kandydatów do tytułu znalazł się prof. Tomasz Chmielewski z Wydziału Inżynierii Produkcji oraz absolwenci PW.
Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW w konsorcjum z firmami ChipCraft Sp. z o.o. oraz Inowatronika Tomasz Radomski został laureatem konkursu Galileo Masters 2018. Nagrodę przyznano za projekt NaviSoC, który jest realizowany przez zespół z Instytutu Mikroelektroniki i Optoelektroniki.
13 grudnia 2018 r. wręczono dyplomy laureatom XXI Edycji Konkursu Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej na najlepsze prace dyplomowe w dziedzinie informatyki ekonomicznej. Wśród nagrodzonych znalazło się dwóch absolwentów Wydziału Zarządzania PW.
Do konkursu Continuum zgłosiło się ponad 200 uczniów szkół średnich z Płocka, Sierpca, Włocławka, Warszawy, Żuromina, Mławy, Kutna, Gostynina, Łowicza, Ciechanowa, Raciąża i Wyszogrodu. W dniu 14 grudnia br. odbył się I etap konkursu - rozwiązywanie zadań zamkniętych.
Podczas VI Gali Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes”, przyznano statuetki w trzynastu kategoriach. Wyróżniono szczególnie aktywnych studentów, prowadzone przez nich inicjatywy oraz podmioty ją wspierające. Rektor PW prof. Jan Szmidt otrzymał statuetkę w kategorii „Prostudencki Autorytet”.
Dwudniowy maraton programowania - Hackathon + ma na celu stworzenie prototypów aplikacji i serwerów internetowych ułatwiających życie osób, które mają trudności w poruszaniu się i percepcji. Termin rejestracji do hackatonu został wydłużony do 30 listopada 2018 r.
Zespół studentów z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, w składzie: Bartosz Barwikowski, Łukasz Skarzyński, Łukasz Berwid, Konrad Daroch przygotował rozwiązanie z zastosowaniem technologii blockchain, będące alternatywą dla trudnych do spamiętania loginów i haseł.
Coroczny konkurs na najlepszą pracę doktorską i habilitacyjną z zakresu nauk ekonomicznych to jedna z cyklicznych inicjatyw Narodowego Banku Polskiego, mająca na celu pobudzanie zainteresowania kwestiami ekonomii i finansów.
Absolwent Studiów Podyplomowych Wydziału Zarządzania PW został zwycięzcą konkursu na najlepszą pracę podyplomową Project Master 2018. Kapituła konkursu przyznała Krzysztofowi Baranowskiemu I nagrodę w konkursie na najlepszą pracę dyplomową z zakresu zarządzania projektami.
W dniu 7 listopada 2018 r. 80 przedstawicieli młodego pokolenia badaczy otrzymało z rąk premiera Jarosława Gowina nagrody VII edycji konkursu w ramach programu Diamentowy Grant. Tymi prestiżowymi wyróżnieniami zostali także uhonorowani Grzegorz Matyszczak i Michał Wrzecionek z Wydziału Chemicznego PW.
Konkurs GE Challenge to wspólna inicjatywa Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz Engineering Design Center. Inicjatywa skierowana jest do studentów, doktorantów oraz pracowników Wydziału.
Rusza trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich, realizowanego w Politechnice Warszawskiej. Laureaci i wyróżnieni finaliści uzyskają uprawnienia do przyjęcia na studia poza procedurą konkursową.
6 listopada 2018 roku rozpoczęła się XX edycja PIK-a czyli Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich - Matematyka organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
W dniu 6 listopada 2018 r. odbędzie się finał I edycji konkursu GE Challenge. Inicjatywa ma na celu poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań, które mogą przyczynić się do rozwoju zaawansowanych technologii, a tym samym promocji młodych utalentowanych naukowców.
Centrum Współpracy Międzynarodowej ogłasza konkurs dla doktorantów i kadry akademickiej poniżej 40 roku życia w celu udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze. Wnioski konkursowe w języku angielskim należy składać do 20 listopada 2018 r.
26 września 2018 roku po raz dziesiąty odbyła się gala wręczenia nagród konkursu Innowator Mazowsza. Główną nagrodę w kategorii Młoda Innowacyjna Firma zdobył inżynierski startup wywodzący się z Politechniki Warszawskiej - QuickerSim.
Aż 530 mln złotych łącznie mogą otrzymać naukowcy w otwieranych właśnie konkursach Narodowego Centrum Nauki na projekty, tworzenie zespołów badawczych oraz współpracę międzynarodową. Wnioski składać można do 17 grudnia 2018 r.