Do 20 kwietnia 2018 roku trwa nabór wniosków w pierwszym konkursie programu INGA - Innowacyjne Gazownictwo. Strategicznym celem programu jest zwiększenie konkurencyjności polskiego sektora gazowniczego.
Zarząd Krajowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP zaprasza do udziału w pierwszej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską w zakresie transportu intermodalnego „Transport intermodalny - integracja przewozów światowych”.
W uroczystości wręczenia nagród udział wzięli: dr Piotr Dardziński, Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Stanisław Wincenciak, Prorektor ds. Rozwoju PW, prof. Jan Słyk, Dziekan WA, prof. Andrzej Garbacz, Dziekan WIL oraz Włodzimierz Stasiak, Wiceprezes BGK Nieruchomości.
Prezydent Suwałk po raz czwarty ogłosił konkurs na pracę dyplomową o tematyce związanej z Miastem Suwałki. Prace można zgłaszać w trzech kategoriach: praca licencjacka, praca magisterska i praca doktorancka. Pula nagród wynosi 10 tys. zł.
Nagroda jest przeznaczona dla młodych uczonych wyróżniających się nie tylko dorobkiem naukowym, ale przede wszystkim humanistyczną postawą i umiejętnością przekraczania barier wąskich specjalizacji.
Rusza XXIII edycja Konkursu o Nagrodę Siemensa. Po raz kolejny jury oceni również prace dyplomowe studentów uczelni technicznych.
Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, który pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe i pomóc rozwinąć skrzydła.
Wydział Mechatroniki Politechniki Warszawskiej ogłosił kolejną edycję Konkursu Mechatroniki Automatyki i Robotyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięzcy mogą zostać przyjęci poza procedurą kwalifikacyjną na studia.
20 grudnia 2017 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej ogłoszono zwycięzców konkursu „Dom jutra. Model budownictwa dostępnego”. Inicjatywa Wydziału Architektury i BGK Nieruchomości S.A. realizowana jest w ramach programu Mieszkanie Plus.
Politechnika Warszawska i SIEMENS Sp. z o.o. ogłaszają XXIII Konkurs o Nagrodę Siemensa za rok 2017. Konkurs promuje wybitne osiągnięcia w technice i badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników instytucji akademickich i pozaakademickich w Polsce.
Studenci Wydziału Architektury PW zdobyli drugą nagrodę w międzynarodowym konkursie „Amber Road Trekking Cabins”. Jego organizatorzy szukali pomysłów na małe schronisko dla wędrowców odbywających podróż wzdłuż łotewskiego wybrzeża Bałtyku - czyli sławnego „Bursztynowego Szlaku”.
Prodziekan ds. Studiów Wydziału Architektury PW do Pekinu pojechał, aby w imieniu władz Politechniki Warszawski podpisać umowę. Wrócił z podpisaną umową i… nagrodą fotograficzną w konkursie „Pekin w oczach zagranicznych przyjaciół”.
8 grudnia 2017 r. odbył się I etap trzeciej edycji Konkursu Matematycznego CONTINUUM. Udział w konkursie wzięli uczniowie z 17 szkół: z Płocka, Gostynina, Włocławka, Lipna, Skępego, Kutna, Łowicza, Sierpca, Wyszogrodu i Żuromina.
Jak można wykorzystać mikrolokalizację do podniesienia komfortu przebywania w budynkach akademickich? Sprawdzą to uczestnicy hackathonu Campus App Challenge, który odbędzie się w Politechnice Warszawskiej w dniach 13-14 stycznia 2018 r.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku we współpracy z Wolters Kluwer Polska SA ogłasza konkurs na najlepszy artykuł naukowy dla studentów i doktorantów. Jego tematyka to - Bezpieczeństwo narodowe RP - aspekty prawne, politologiczne, ekonomiczne i społeczne.
Dziesięć projektów nagrodzono w ramach III ścieżki konkursu na Zintegrowane Programy Uczelni. Politechnika Warszawska uzyskała prawie 38 mln złotych dofinansowania na projekt pt. „NERW PW. Nauka - Edukacja - Rozwój - Współpraca”.
Autor najlepszej pracy doktorskiej wyłonionej w międzynarodowym konkursie Fundacji SENER otrzyma 12 tys. euro. Prace dotyczyć powinny: inżynierii aerokosmicznej, inżynierii morskiej, infrastruktury i transportu lub energii.
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wicepremier Jarosław Gowin ogłosił VII edycję konkursu „Diamentowy Grant”. W VI edycji programu na granty dla wybitnie uzdolnionych studentów prowadzących własne badania naukowe przeznaczono 16 milionów złotych.
Suma wszystkich nagród w konkursach ogłoszonych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej wynosi aż 95 mln zł. Dofinansowanie na przełomowe prace badawczo-rozwojowe zdobyć można w czterech programach: TEAM, TEAM-TECH, TEAM-TECH Core Facility oraz TEAM-TECH Core Facility PLUS.
Do 30 listopada młodzi badacze mają czas na udział w konkursie EUCYS. Na zwycięzców czekają staże w europejskich ośrodkach badawczych oraz indeksy polskich uczelni.