Prezydent Bydgoszczy ogłosił konkurs pod nazwą: „Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy za pracę inżynierską, licencjacką, magisterską lub doktorską związaną z Bydgoszczą” obronioną w roku akademickim 2015/2016.
Politechnika Świętokrzyska zaprasza studentów, doktorantów oraz absolwentów kierunków technicznych do udziału w siódmej już edycji konkursu „Student-Wynalazca”. Pięciu jego zwycięzców w nagrodę weźmie udział w Międzynarodowej Wystawie Wynalazków, która obędzie się w 2017 r. w Genewie.
Konkurs służy popularyzacji wybitnych osiągnięć prof. Jana Czochralskiego oraz promowaniu absolwentów studiów I, II lub III stopnia, którzy wykonali prace dyplomowe/doktorskie w obszarze działalności naukowo-technicznej prof. Jana Czochralskiego.
Politechnika Wrocławska zaprasza do wzięcia udziału w Smart Moto Challenge 2017, w którym rywalizować będą drużyny złożone ze studentów i doktorantów uczelni technicznych z całego świata.
Joanna Szymańska z Politechniki Warszawskiej została laureatką sesji posterowej w konkursie „Niewyczerpane złoża informacji - najlepsze prace dyplomowe z PGNiG”. Na podium stanęła obok studentek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.
Zapraszamy do udziału w 6. edycji ogólnopolskiego Konkursu StRuNa, którego celem jest wybranie najlepszych projektów naukowych studentów i doktorantów z ostatniego roku oraz nagrodzenie osób i instytucji, które przyczyniły się do ich realizacji.
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ogłasza konkurs na projekt graficzny nowego logo. Konkurs skierowany jest do każdej osoby fizycznej lub prawnej.
Ogólnopolski Konkurs Poligraficzny dla uczniów szkół średnich realizowany będzie przez Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Jego rozpoczęcie zaplanowano na 15 listopada br.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zaprasza studentów kierunków związanych z branżą poszukiwawczo-wydobywczą do udziału w Konferencji GeoTalent i konkursu na najlepsze prace dyplomowe.
Konkurs promuje najlepsze prace doktorskie i magisterskie przygotowane z zastosowaniem narzędzi statystyki i analizy danych zawartych w programach z rodziny Statistica. Zgłoszenia prac konkursowych będą przyjmowane do dnia 7 listopada 2016 r.
Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów (SKAP) Politechniki Warszawskiej ogłasza konkurs na nazwę nowego projektu innowacyjnego pojazdu miejskiego. Bolid zastąpi poprzedni studencki pojazd - wielokrotnie nagradzanego PAKSa.
Regionalne eliminacje „Starcia Szlifierzy” zostały przeprowadzone na Wydziale Inżynierii Produkcji PW po raz pierwszy. Wzięło w nich udział czterdziestu doświadczonych zawodników startując w pięciu wymagających branżowych konkurencjach.
Przypominamy, że do 30 października br. można składać prace, które mają szansę zaistnieć w publikacji o profilu naukowym. Projekt ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć studenci studiów I, II i III stopnia oraz absolwenci nie posiadający tytułu naukowego doktora.
Student Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej Filip Strzelecki został laureatem międzynarodowego konkursu IFRAA. Nagrodę przyznano za projekt Kaplicy św. Wojciecha z założeniem krajobrazowym w Fiszewie.
Jury konkursu poszukuje inspirujących i nowatorskich pomysłów, składających się na wizję niedalekiej przyszłości. Organizatorem Future Living Award jest Siemens. Politechnika Warszawska - jednym z patronów. Propozycje należy nadsyłać do końca grudnia 2016 r.
W sierpniu wystartowała 12. edycja konkursu Popularyzator Nauki. W tym roku o nagrody w osobnych kategoriach walczyć będą naukowcy, animatorzy, zespoły, instytucje oraz media. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 października br.
Zespół JJPRS, który tworzą studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, znalazł się wśród laureatów międzynarodowego konkursu organizowanego przez stowarzyszenie promujące młodych architektów YAC.
W ramach konkursu Nagrody Galien Polska 2016, Instytut Francuski oraz Ambasada Francji w Polsce przyznają stypendium naukowe dla polskiego naukowca, prowadzącego badania z zastosowaniami terapeutycznymi.
Konkurs obejmuje obronione prace magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie. Praca zgłaszana do Konkursu musi być napisana w języku polskim lub angielskim. Laureatem poprzedniej edycji został dr inż. Mariusz Zdanowski z Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej.
Hello Tomorrow Challenge to ogólnoświatowy turniej dla naukowych projektów i start-upów we wczesnym etapie rozwoju, które chcą rozwiązać społeczne i przemysłowe problemy za pomocą technologii.