Biuletyn PW / Wydarzenia / Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu dla Rektora PW

Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu dla Rektora PW

Akademia Polskiego Sukcesu uhonorowała prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej Złotym Medalem, który został przyznany w lutym 2016 r. z okazji ubiegłorocznych obchodów 100-lecia naszej Uczelni.

Akademia Polskiego Sukcesu działająca przy Stowarzyszeniu Polski Klub Biznesu wyróżnia podmioty odnoszące sukcesy w dziedzinach aktywności zawodowej i społecznej. Uniwersalnym i jedynym kryterium uzyskania medalu Akademii Polskiego Sukcesu są konkretne osiągnięcia. W biznesie: wyniki firmy, pozycja i reputacja na rynku, sukcesy w eksporcie, posiadanie znaków i certyfikatów jakości, a ponadto wspieranie polskiej myśli naukowej i technicznej tj.:

• działalność na rzecz podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników,
  • wspieranie środowiska lokalnego,
  • działalność prospołeczna i charytatywna,
  • tworzenie nowych miejsc pracy.

O przyznawaniu medali Akademii Polskiego Sukcesu decydują członkowie Kapituły Akademii wśród których znajdują się m.in.: prof. Henryk Skarżyński, prof. Aleksander Wolszczan, prof. Marek Kwiatkowski i wiele innych znakomitych autorytetów zarówno ze świata nauki, sztuki, kultury, mediów, sportu czy biznesu.

Wśród laureatów Złotego Medalu APS znaleźli się do tej pory m.in.: prof.  Zbigniew Religa, światowej sławy kardiochirurg; Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu; za pionierskie metody i działania w przywracaniu słuchu niepełnosprawnym; prof.  Adam Myjak, rzeźbiarz, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie czy Mirosław Hermaszewski, lotnik-kosmonauta.

Zdjęcia i opracowanie: Biuletyn PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry