Biuletyn PW / Wydarzenia / Zakończenie obchodów 25 lat Wolności

Zakończenie obchodów 25 lat Wolności

13 stycznia 2015 r. w Pałacu Prezydenckim miała miejsce uroczystość podsumowująca obchody 25-lecia Wolności z udziałem Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Politechnikę Warszawską reprezentował prof. Jan Szmidt, Rektor Uczelni.

Uroczyste spotkanie przebiegło pod hasłem „25 lat Wolności – dziękujemy” .  Rok Wolności udał się. I był źródłem satysfakcji dla nas wszystkich – powiedział Prezydent RP. Zaznaczył, że celem obchodów było przypomnienie zasług i złożenie hołdu tym, którzy mieli i mają zasługi dla odzyskania polskiej wolności. – Ważnym celem było także przywrócenie, a czasem nawet zbudowanie wiedzy o roli Polski w procesie odzyskiwania wolności przez cały nasz region – zaznaczył. – Chodziło o to, aby światu, ale także sobie przypomnieć, że zaczęło się w Polsce – podkreślił Prezydent.

Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że podczas obchodów chodziło również o pokazanie ogromnego wkładu pracy i wynikających z tego osiągnięć w ramach zagospodarowywania polskiej wolności przez 25 lat. Jednocześnie Prezydent podziękował wszystkim, którzy włączyli się w organizację obchodów 25-lecia Wolności. – Serdecznie dziękuję za to wspólne dzieło wszystkim, od władz państwa polskiego, przez media, różne organizacje, stowarzyszenia, aż po partnerów zagranicznych – powiedział.

Prof. Jan Szmidt, Rektor PW w Pałacu Prezydenckim podczas zakończenia obchodów 25-lecia Wolności

Prof. Jan Szmidt, Rektor PW w Pałacu Prezydenckim podczas zakończenia obchodów 25-lecia Wolności

Szef KPRP Jacek Michałowski wspomniał m.in o akcji sadzenia „Dębów Wolności”, w której uczestniczyła także Politechnika Warszawska. Minister podkreślił, że w 2015 roku obchodzimy 25-lecie polskiego samorządu. – Jest niesłychanie ważne, abyśmy atmosferę pozytywnego wspominania przeszłości, ale także myślenia o przyszłości przełożyli na cały rok 2015 – rok samorządu – mówił Jacek Michałowski.

Zaproszeni na spotkanie goście m.in. prof. Jan Szmidt, Rektor PW, podczas spotkania obejrzeli także krótki film przypominający wydarzenia z 4 czerwca 2014 r. po czym przedstawili działania związane z obchodami 25-lecia Wolności w 2014 r.

Kalendarz rocznicowych wydarzeń „Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności” w Politechnice Warszawskiej dostępny jest TUTAJ.

W zorganizowane z inicjatywy Prezydenta RP obchody 25-lecia Wolności promujące sukces polskiej transformacji włączyły się społeczności lokalne, organizacje pozarządowe, samorządy, instytucje publiczne, a także środowiska polonijne, ambasady, konsulaty i Instytuty Polskie na całym świecie. W Polsce w ramach obchodów odbyło się około 400, a na całym świecie około 200, różnorodnych wydarzeń, okolicznościowych imprez, konferencji, wystaw i innych inicjatyw. Kulminacyjnym punktem obchodów było spotkanie z udziałem delegacji kilkudziesięciu państw w dniu 4 czerwca na Placu Zamkowym w Warszawie.

Opracowano na podstawie Prezydent.pl

CYTAT TYGODNIA

"

 

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry

Dante

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Tel. 22 234 71 71, 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI