Biuletyn PW / Wydarzenia / ZPiT PW w Teatrze Polskim

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej w Teatrze Polskim

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej

13 maja 2014 r. Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej wystąpił na deskach Dużej Sceny Teatru Polskiego z koncertem „Od wschodu do zachodu Słońca”. Zobaczyliśmy zarówno premierowe wykonania, jak i dobrze znane, ludowe szlagiery.

Nad wydarzeniem patronat objął Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, a wśród znakomitych gości pojawił się prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej. Podczas koncertu zaprezentowane zostały elementy tradycyjnej pracy sprzed wieków oraz tańce i pieśni z takich regionów jak: Żywiecczyzna, Wielkopolska, Śląsk, czy Małopolska. Zobaczyliśmy premierowe wykonania z rodowodem Kurpiów Zielonych oraz Krosna. Jednocześnie wiosenny koncert zaowocował debiutem grupy B z repertuarem Beskidu Śląskiego.

Po przerwie Zespół Pieśni i Tańca przypomniał nam znane szlagiery ludowe m.in. poloneza, mazura, czy kujawiaka. Na zakończenie krótką przemowę wygłosił Rektor Uczelni, dziękując za udany wieczór i gratulując artystom umiejętności barwnego przybliżania naszego polskiego folkloru.

Fotorelacja TUTAJ

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa