Współpraca z firmą BUDMAT

Zdjęcie delegacji

W dniu 29 kwietnia 2014 r. Politechnika Warszawska Filia w Płocku podpisała porozumienie o współpracy oraz umowę partnerską z firmą BUDMAT.

Sygnatariuszem porozumienia ze strony Politechniki Warszawskiej był prof. zw. dr hab. inż. Janusz Zieliński, Prorektor ds. Filii w Płocku, firmę BUDMAT reprezentował właściciel - Bogdan Więcek.

Celem porozumienia jest pobudzanie aktywności innowacyjnej i doskonalenie zawodowe kadr, transfer wiedzy do praktyki gospodarczej, wzbogacenie procesu dydaktycznego studentów o praktyczne aspekty wytwarzania nowoczesnych pokryć dachowych, zagadnienia inżynierii materiałowej i marketingu oraz promocję osiągnięć w obszarze nauki, wdrożeń i innowacji.

W ramach umowy partnerskiej strony powołały „MAZOWIECKI KLASTER TECHNOLOGII, MATERIAŁÓW i MASZYN”, którego celem jest współdziałanie i integracja współpracy pomiędzy podmiotami gospodarczymi Regionu Mazowsza zainteresowanymi tematyką nowoczesnych technologii, technik, produktów i usług budowlanych oraz uczelni, centrów i instytutów badawczych i wdrożeniowych.

Źródło: Politechnika Warszawska Filia w Płocku.