Wizyta tureckiej delegacji

W dniu 14 lutego Politechnikę Warszawską odwiedziła sześcioosobowa delegacja z Turcji. Podczas spotkania omówiono m.in.  możliwości przyszłej współpracy z naszą Uczelnią.

Gośćmi byli m.in. Yusuf Ziya Özcan, ambasador Turcji w Polsce, prof. Muammer Yaylali, rektor Erzurum Technical University oraz dwóch prorektorów tej uczelni.

Podczas spotkania z prof. Krzysztofem Lewensteinem, Prorektorem ds. Studiów PW oraz Łukaszem Wojdygą, p.o. dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej PW, turecka delegacja zapoznała się z historią oraz profilem Politechniki Warszawskiej. Przedstawiono również szczegółowe informacje dotyczące współpracy międzynarodowej naszej Uczelni oraz partnerstwa z Turcją.

Jednym z głównych tematów spotkania była możliwość podjęcia współpracy Uczelni z Erzurum Technical University w ramach programu Erasmus+ oraz wymiany studentów i kadry pracowniczej. Turecką delegację interesowały także plany rozbudowy kampusu PW i możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia naszej kadry naukowej w tym zakresie.

Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest TUTAJ.

Opracowała: Agata Wierzbińska, CWM PW