Wizyta delegacji z Irlandii

Politechnika Warszawska gościła delegację z Dublin Institute of Technology (DIT), której przewodził prof. Brian Norton.

Przedstawiciele irlandzkiego instytutu przebywali na naszej Uczelni w dniach 20-21 stycznia 2014 r. Podczas pobytu w Warszawie przedstawiciele DIT spotkali się z przedstawicielami władz Politechniki Warszawskiej oraz zwiedzili wybrane laboratoria na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa, Wydziale Inżynierii Materiałowej i Wydziale Fizyki.

W drugim dniu wizyty przedstawiciele DIT spotkali się z przedstawicielami naszej Uczelni, w tym z prof. Janem Szmidtem, Rektorem Politechniki Warszawskiej oraz prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki. Strony omówiły kierunki rozwoju współpracy, uwzględniające nową perspektywę finansowania działań badawczo-innowacyjnych i edukacyjnych.

Politechnika Warszawska współpracuje z Dublin Institute of Technology od wielu lat, zarówno na polu badawczym, jak i edukacyjnym. Obie instytucje mają na koncie m.in. wspólne projekty w ramach Programu Erasmus-Mundus, projekty badawcze, udział w programie COST, wspólne publikacje naukowe, wizyty oraz wykłady zapraszane.

W 2009 roku doszło do podpisania Memorandum of Understanding pomiędzy PW a DIT na okres 5 lat. W najbliższym czasie zostanie ono przedłużone.