Wizyta delegacji z Brazylii

23 września 2014 r. Politechnika Warszawska gościła delegację z Universidade Federal de Uberlandia z Brazylii. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz obu Uczelni.

Uniwersytet z Brazylii (UFU) reprezentowali: prof. Elmiro Santos Resende, Rektor, prof. Marcelo Emílio Beletti, Graduate and Research Dean oraz prof. Raquel Santini Leandro Rade, International Relations Office Director. Ze strony władz Politechniki Warszawskiej w spotkaniu wzięli udział: prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki, prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów oraz Marta Szajnowska-Ksit, Zastępca Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Porozumienie z UFU

prof. Elmiro Santos Resende, Rektor UFU i prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki PW podpisują porozumienie

Podsumowaniem nawiązanej współpracy stało się podpisanie umowy dotyczącej wymiany studenckiej.

Przedstawiciele Universidade Federal de Uberlandia odwiedzili dwa Wydziały PW: Wydział Mechatroniki oraz Wydział Inżynierii Produkcji, gdzie mieli okazję zwiedzić wybrane laboratoria oraz porozmawiać na temat możliwych obszarów współpracy z Dziekanami Wydziałów (prof. Natalią Golnik – WMech i prof. Andrzejem Kolasą – WIP) oraz profesorami i doktorantami.

Nie była to pierwsza wizyta przedstawicieli UFU na naszej Uczelni. W 2012 r. czteroosobowa delegacja wraz z poprzednim Rektorem uczelni brazylijskiej odwiedziła PW. Również przedstawiciele naszej Uczelni (m.in. z Wydziału Inżynierii Produkcji) gościli na UFU. W marcu 2014 r. Łukasz Wojdyga, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej, podczas wizyty w Brazylii, promował Politechnikę Warszawską na oficjalnym spotkaniu z Dziekanami Wydziałów z UFU.

Źródło: CWM PW