Wizyta Prezes Lockheed Martin w Politechnice Warszawskiej

Delegacja firmy Lockheed Martin na spotkaniu z Rektorem PW

W dniu 29 kwietnia 2014 r. Politechnika Warszawska gościła delegację firmy Lockheed Martin Corporation, światowego lidera w dziedzinie technologii lotniczo-kosmicznej. Delegacji przewodniczyła Pani Marillyn Hewson, Prezes i dyrektor zarządzająca Lockheed Martin.

Szefowa firmy Lockheed Martin spotkała się najpierw z prof. Janem Szmidtem, Rektorem PW, któremu towarzyszyli prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki, prof. Jerzy Banaszek, Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, dr Tadeusz Diem, oraz prof. Janusz Narkiewicz, kierownik Zakładu Automatyki i Osprzętu Lotniczego na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa.

Następnie, amerykańska delegacja udała się na Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa, gdzie odbyło się spotkanie z naukowcami i studentami zaangażowanymi w projekt badawczy pod nazwą Optimization of Unmanned System of Systems (OpUSS), finansowany przez Lockheed Martin w ramach umowy o współpracę. Projekt skupia się na optymalizacji współdziałania bezzałogowych statków powietrznych i stacji naziemnych w celu zwiększenia ich zdolności operacyjnych. Wspólna inicjatywa badawcza dotyczy koordynacji misji wyszukiwania, lokalizowania i śledzenia wykonywanej przez załogowe i bezzałogowe platformy powietrzne. Więcej na temat tego projektu pisaliśmy TUTAJ

Podczas wizyty podkreślono chęć zacieśnienia współpracy w obszarze edukacji i przemysłu. Projekt OpUSS jest wspaniałym przykładem współpracy badawczej pomiędzy Lockheed Martin a Politechniką Warszawską, dającym możliwość młodym naukowcom i studentom mieć swój wkład w rozwój przemysłu. Mamy nadzieję kontynuować owocną współpracę z firmą Lockheed Martin w różnych obszarach technologicznych – powiedział Rektor.