Biuletyn PW / Wydarzenia / Wehikuł czasu na Wydziale Chemicznym PW

Wehikuł czasu na Wydziale Chemicznym PW

Wydział Chemiczny zorganizował niecodzienną „podróż w czasie” – w ramach wydarzenia „Jan Czochralski na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej” zainscenizowano wykład tego wybitnego naukowca z 1931 roku. 

Goście mieli okazję wysłuchać wykładu prof. Jana Czochralskiego „O zadaniach inżyniera w dobie kryzysu gospodarczego”. Wystąpienie to otwierało 9 maja 1931 roku piąty Zjazd Stowarzyszenia Mechaników Polskich, który odbył się na Politechnice Warszawskiej.

Podczas inscenizacji nie zabrakło strojów z czasów dwudziestolecia międzywojennego, spóźnionych na wykład studentów i przewieszania kolejnych plansz z wykresami w trakcie wykładu Profesora. Zadbano o każdy szczegół, by goście mogli poczuć klimat wykładu sprzed ponad 80 lat.

Oprócz wykładu przygotowano również zwiedzanie „pokoju prof. Czochralskiego” i umożliwiono wzięcie udziału w eksperymentach związanych z jego pracami.

Na zakończenie wydarzenia dr inż. Andrzej Królikowski, Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Chemicznego wygłosił w Audytorium im. prof. Jana Czochralskiego wykład o osiągnięciach naukowych Profesora z okresu jego działalności na Politechnice Warszawskiej.

Akcja promocyjno-edukacyjna będzie cyklicznie powtarzana. Jej odbiorcami będzie m.in. młodzież w wieku szkolnym. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest TUTAJ.

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI