Strona internetowa konsorcjum ENHANCE

Konsorcjum ENHANCE, składające się z 7 uczelni technicznych, w tym Politechniki Warszawskiej, uruchomiło stronę internetową.

Konsorcjum ENHANCE składające się z 7 uczelni technicznych: Politechnika Warszawska, Politechnika w Berlinie, RTWH w Aachen, Uniwersytet Techniczny Chalmersa w Göteborgu, Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny w Trondheim, Politechnika w Mediolanie i Politechnika w Walencji złożyło w dn. 26 lutego 2020 r. wniosek w programie Komisji Europejskiej “Uniwersytety europejskie”.

Plan zakłada wykorzystanie trzyletniego finansowania w celu stworzenia systemu ułatwiającego mobilność społeczności akademickiej na wszystkich uczelniach konsorcjum. Oznacza to m.in. ułatwienie studentom wyboru programów studiów z oferty każdej uczelni partnerskiej z gwarancją wzajemnego uznania efektów uczenia się.

Rozstrzygnięcie konkursu wniosków nastąpi w lipcu 2020 r.

Strona internetowa konsorcjum dostępna jest TUTAJ>>

Powiązany materiał:
ENHANCE - wspólny kampus europejski