Spotkanie Rektorów w Bezmiechowej

10-lecie Akademickiego Ośrodka Szybowcowego w Bezmiechowej zostało upamiętnione m.in. odsłonięciem pamiątkowej tablicy. W wydarzeniu wzięli udział Rektorzy Politechniki Warszawskiej i Rzeszowskiej oraz przedstawiciele Akademii Górniczo-Hutniczej.

Jubileusz 10-lecia Akademickiego Ośrodka Szybowcowego Politechniki Rzeszowskiej im. Tadeusza Góry połączony z 10-leciem Międzyuczelnianego Wielofunkcyjnego Lotniczego Laboratorium Naukowo-Badawczego Politechniki Rzeszowskiej i Politechniki Warszawskiej odbył się dnia 5 września 2014 r. przy udziale władz Uczelni.

Przed hangarem Akademickiego Ośrodka Szybowcowego w Bezmiechowej gości powitał prof. Jerzy Banaszek, Dziekan Wydziału MEiL PW. Podczas zorganizowanej na miejscu konferencji wykłady wygłosili Rektorzy: prof. Jan Szmidt z Politechniki Warszawskiej i prof. Marek Orkisz z Politechniki Rzeszowskiej. Władzom Uczelni towarzyszyli dziekani w osobach prof. Jerzego Banaszka (WMEiL PW) oraz prof. Jarosława Sępa (WBMiL Prz). Po spotkaniu Rektorzy Politechniki Rzeszowskiej i Politechniki Warszawskiej odsłonili tablicę pamiątkową i portrety Rektorów PW i PRz zaangażowanych w reaktywację działalności Akademickiego Ośrodka Szybowcowego w Bezmiechowej. Następnie dr inż. Piotr Wygonik  (BMiL PRz) oraz mgr inż. Wojciech Frączek (MEiL PW) przedstawili nowy wspólny projekt motoszybowca AOS-H2 na tle dotychczasowych osiągnięć Uczelni i Programu ULS realizowanego na Wydziale MEiL PW.

Po tej uroczystości zgromadzeni udali się do Ośrodka Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej, gdzie jego dyrektor a zarazem pilot, dr inż. Jerzy Bakunowicz, zaprezentował sprzęt i zaplecze lotnicze obiektu.

Źródło: MEiL PW