Biuletyn PW / Wydarzenia / Spotkanie Marszałka Sejmu z władzami Politechniki Warszawskiej

Spotkanie Marszałka Sejmu z władzami Politechniki Warszawskiej

19 lutego 2015 r., w Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, miało miejsce spotkanie Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego z władzami Politechniki Warszawskiej, reprezentowanymi przez prof. Jana Szmidta, Rektora PW oraz prof. Zbigniewa Kledyńskiego, Prorektora ds. Ogólnych.

Okazją do spotkania były obchody 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej, które nasza Uczelnia obchodzi w bieżącym roku. Goście przybliżyli Marszałkowi tradycję Uczelni, a także obecną sytuację Politechniki Warszawskiej, przedstawiając zarówno jej historię, jak i aktualny potencjał naukowy oraz dydaktyczny.

Zarówno lista osiągnięć Politechniki, jak i plany rozwoju ujęte w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym spotkały się z zainteresowaniem Marszałka Sikorskiego, który przychylnie odniósł się do legislacyjnych aspektów tej inicjatywy.

Konstytucja 3 Maja

Konstytucja 3 Maja/fot. BPW

Medal PW/fot. Paweł Kula

Dedykacja Marszałka Radosława Sikorskiego/fot. BPW

Rektor Politechniki Warszawskiej przekazał również na ręce Radosława Sikorskiego pamiątkowy Medal 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej. Marszałek odwdzięczył się przekazaniem Politechnice Warszawskiej reprintu oryginalnego tekstu Konstytucji 3 Maja, który zostanie umieszczony w zbiorach Uczelni.

Zdjęcia: Paweł Kula, sejm.gov.pl oraz Biuletyn Politechniki Warszawskiej

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry