Rozbudowa Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej

Wmurowanie Aktu Erekcyjnego Nowej Kreślarni

30 czerwca 2014 roku odbyła się uroczystość wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę Skrzydła Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. W wydarzeniu wzięły udział Władze Uczelni oraz Przedstawiciele Inwestora.

Rozbudowa Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej to projekt, który znacząco wpłynie na poziom kształcenia studentów Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej (PW). Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Zwiększenie powierzchni dydaktycznej oraz wdrożenie kolejnych nowatorskich rozwiązań sprawi, że od połowy 2015 r. dwa tysiące studentów Wydziału będzie mogło się kształcić zgodnie z najwyższymi standardami edukacyjnymi w Europie - komentuje Dziekan Wydziału Transportu PW, prof. Wojciech Wawrzyński.

Prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej podczas uroczystości wmurowania Aktu Erekcyjnego Nowej Kreślarni

Dobudowane skrzydło budynku Wydziału Transportu zostanie wyposażone w kompleksowe rozwiązania w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych, podczas gdy specjalistyczne laboratoria będą zaopatrzone w systemy telekomunikacyjne dla potrzeb transportowych.

Fotorelacja z uroczystości wmurowania Aktu Erekcyjnego pod rozbudowę Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu PW

Studenci skorzystają natomiast z unikatowego zestawu stanowisk wyposażonych w jeden z najnowocześniejszych komputerowych systemów sterowania ruchem na stacji kolejowej, który wykorzystywany jest także w organizacji ruchu pociągów Metra Warszawskiego. Do pracy dydaktycznej zostanie przekazany system urządzeń stacyjnych i liniowych oraz zdalnego sterowania i kierowania ruchem. Poniżej wizualizacja obiektu.

Gmach Nowej Kreślarni WT PW usytuowany jest przy zbiegu ulic Noakowskiego i Koszykowej. Zastosowane rozwiązania architektoniczne zwiększą funkcjonalność obiektu, a także ułatwią dostęp do edukacji osobom niepełnosprawnym. Projekt tworzy harmonijną całość z innymi budynkami na tym terenie.

Źródło finansowania: Program Infrastruktura i Środowisko
Okres realizacji: 2011 – 2015
Wartość projektu: 27 410 861, 41 zł
Wartość sprzętu: 9 599 974, 70 zł
Liczba kondygnacji: 5
Powierzchnia całkowita: 2 796,84 m2 (10 laboratoriów, 1 aula, 41 pomieszczeń dla kadry naukowo-dydaktycznej)

Obsługa administracyjna i finansowa projektu jest realizowana przez Biuro Rozwoju i Projektów Strategicznych PW.

Poniżej załączamy również list od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, który został wystosowany do Rektora PW z okazji uroczystości wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę Skrzydła Gmachu Nowej Kreślarni Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej.

Podobne materiały:

Bieżące inwestycje Politechniki Warszawskiej