Biuletyn PW / Wydarzenia / Roboty opanują w weekend PW

Roboty opanują w weekend PW

Czwarta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Robotów Mobilnych Robomaticon "People Behind Technology"  odbędzie się 8 marca w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Roboty będą walczyły o zwycięstwo w kilkunastu konkurencjach. 

Turniej Robotów Mobilnych z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Podczas ubiegłorocznej edycji zmagania ponad 100 robotów obserwowało ok. 3 tys. widzów.

W nadchodzącym turnieju organizatorzy zaplanowali 13 konkurencji. Widzowie, którzy 8 marca zdecydują się przyjść na Robomaticon będą mogli zobaczyć m.in. zmagania robotów w walkach sumo w kilku kategoriach "wagowych". Ponadto przewidziano takie konkurencje jak micromouse (roboty ruszają z pola startowego i kierują się do środka labiryntu, potem w jak najkrótszym czasie starają się dojechać do mety), cieszący się ogromną popularnością linefollower (istotą konkurencji jest przejechanie po linii w jak najkrótszym czasie), czy death race (wyścigi robotów).

W porównaniu z ubiegłoroczną edycją imprezy organizatorzy zaplanowali 6 nowych konkurencji. Finały konkurencji zostały rozplanowane pomiędzy godz. 12:00 a 15:00. Wstęp na Ogólnopolski Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon "People Behind Technology" jest bezpłatny.

Oprócz turniejowych zmagań zaplanowano małe targi technologiczne, na których zostaną zaprezentowane roboty przemysłowe sponsorów turnieju, a najmłodsi mogą uczestniczyć w warsztatach robotycznych.

CYTAT TYGODNIA

"

Tradycja nie jest ucieczką w przeszłość, nigdy nie była ucieczką.
Przede wszystkim jest to bardzo ciężkie zdobywanie

Zbigniew Herbert

"

KONTAKT

Biuletyn Politechniki Warszawskiej

ul. Polna 50, 00-644 Warszawa

Tel. 22 234 71 81

Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

REDAKCJA

Biuletyn Politechniki Warszawskiej
Wydawnictwo elektroniczne skierowane do społeczności Uczelni redagowane przez Biuro Komunikacji i Promocji.

Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń!

Redakcja Biuletynu Politechniki Warszawskiej

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI