Biuletyn PW / Wydarzenia / Prof. Władysław Findeisen odebrał insygnia honorowego obywatelstwa Warszawy

Prof. Władysław Findeisen odebrał insygnia honorowego obywatelstwa Warszawy

Prof. Władysław Findeisen, wybitny uczony i działacz publiczny, Rektor PW w latach 1981-1985, odebrał insygnia honorowego obywatelstwa Warszawy. Uroczystość odbyła się 31 lipca 2021 r., w Dniu Pamięci Warszawy, podczas uroczystej sesji Rady Miasta.

- Jedną ze spraw ważnych jest patrzenie na drugiego człowieka. Tego się nauczyłem w wojnie i powstaniu, żeby myśleć o tym drugim człowieku jako o kimś równie ważnym jak ja sam. Nieźle jest też myśleć o tym, co już ktoś kiedyś powiedział, że jeżeli z kimś dyskutujesz, pamiętaj o tym, że on jest pod jakimś względem od ciebie lepszy - mówił prof. Władysław Findeisen w filmie prezentującym jego sylwetkę.

Prof. Władysław Findeisen otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy w 2020 r., jednak ze względu na pandemię uroczysta sesja nie mogła się wówczas odbyć. W Sali Warszawskiej Pałacu Kultury i Nauki honorowe obywatelstwo miasta otrzymały zatem osoby, którym przyznano ten tytuł w 2020 i w 2021 r.

- To jest bardzo szczególne wyróżnienie i związek z Warszawą zostaje w ten sposób bardzo podkreślony - zaznaczył prof. Władysław Findeisen.

Prof. Władysław Findeisen - uczony i działacz publiczny, profesor nauk technicznych, rektor Politechniki Warszawskiej w trudnych latach stanu wojennego. Działał w Prymasowskiej Radzie Społecznej, był senatorem I i II kadencji. Kawaler Orderu Orła Białego. Tuż po maturze wstąpił do Armii Krajowej i walczył w Powstaniu Warszawskim.

Powiązane materiały:
Prof. Władysław Findeisen honorowym obywatelem Warszawy
Jubileusz 40-lecia wyboru prof. Władysława Findeisena na Rektora Politechniki Warszawskiej

Zdjęcia: fot. Zuzanna Sosnowska dla Urzędu m.st. Warszawy

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00

Zjazd Fizyków Polskich

12:00 - 23 Wrz 14:00

Wrz

Kształcenie w zakresie geodezji i kartografii