Prezydent Izraela z wizytą w Politechnice Warszawskiej

29 października 2014 r. Politechnika Warszawska powitała Reuvena Rivlina, Prezydenta Izraela, który odwiedził naszą Uczelnię w ramach dwudniowej wizyty w Polsce.

Reuven Rivlin przybył do Politechniki Warszawskiej w otoczeniu delegacji, w skład której weszli m.in. Ambasador Izraela w Polsce, Pani Anna Azari oraz dr Yehoshua Gleitman. Prezydenta uroczyście powitał prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

Prezydent Izraela, zwracając się do zgromadzonej w Małej Auli społeczności akademickiej, odniósł się do swoich studenckich doświadczeń. Dostojny gość podkreślił, że Politechnika Warszawska i Instytut Technologii Technion w Hajfie należą do wiodących uczelni w świecie. Wskazał również na blisko tysiącletnie powiązania obu narodów w zakresie wzajemnej spuścizny kulturalnej. Prezydent wyraził również głębokie przekonanie o tym, że studenci Politechniki Warszawskiej mają wielką szansę stać się nie tylko liderami własnych środowisk, ale mogą też osiągnąć znaczący sukces na arenie międzynarodowej.

Dr Yehoshua Gleitman podczas wykładu w Małej Auli Politechniki Warszawskiej

Wizyta delegacji z Izraela była okazją do wymiany poglądów i doświadczeń w zakresie innowacji. Wykład dr. Gleitmana o nowych rozwiązaniach w nauce i technice oraz problemach tzw. startup-ów pozwolił obecnym na zapoznanie się z interpretacją tego zagadnienia przez naszych gości.

Reuwen Riwlin, Prezydent Izraela oraz prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej w otoczeniu delegacji

W spotkaniu w Politechnice Warszawskiej uczestniczyli zarówno przedstawiciele świata nauki, jak i placówek dyplomatycznych i edukacyjnych. Warto tym samym nadmienić, że Politechnika Warszawska wraz z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW już od kilku lat realizuje projekty badawcze z izraelskimi partnerami.

Więcej o wzajemnej współpracy pisaliśmy przy okazji wizyty delegacji Ambasady Izraela TUTAJ.

Fotogaleria wizyty Prezydenta Izraela w Politechnice Warszawskiej
Materiał filmowy przygotowany przez TVPW