Biuletyn PW / Wydarzenia / Politechnika Warszawska wyróżniona przez PTETiS

Politechnika Warszawska wyróżniona przez PTETiS

Politechnika Warszawska otrzymała od Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej Złotą Odznakę za wspieranie działalności i współdziałanie w zakresie upowszechniania elektrotechniki i elektroniki w Polsce.

Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej w minionym roku obchodziło swoje 55-lecie. Z tej okazji 23 stycznia 2017 r. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta sesja jubileuszowa, podczas której podsumowano działalność PTETiS. Wręczono również Złote Odznaki, statuetki, dyplomy i medale osobom zaangażowanym w działalność Towarzystwa. Wśród nagrodzonych znalazła się również Politechnika Warszawska. Wyróżnienie z rąk przewodniczącego PTETiS, prof. Krzysztofa Kulczyńskiego, odebrał prof. Jan Szmidt, Rektor Uczelni.

Polskie Towarzystwo Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej zajmuje się poznawaniem i wykorzystywaniem zjawisk elektromagnetycznych. W ramach swoich zadań popularyzuje i krzewi wiedzę z zakresu elektrotechniki, elektroniki i automatyki. Towarzystwo zainaugurowało swoją działalność w 1961 r.

Zdjęcie: Biuletyn PW

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry