Politechnika Warszawska w Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” technicznie najlepsza!

W tegorocznym, jubileuszowym Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” nasza Uczelnia okazała się najlepsza w zestawieniu szkół o profilu technicznym.

Tym samym hasło Obchodów 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej przełożyło się na konkretne dokonania, docenione przez kapitułę 15. jubileuszowej edycji. W opublikowanym 21 maja Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” Politechnika Warszawska utrzymała pozycję lidera w zestawieniu „Uczelnie Techniczne".

Ranking Perspektyw 2014

Ranking Uczelni Akademickich objął swoim zasięgiem 88 szkół wyższych – zarówno publicznych jak i niepublicznych (z wyjątkiem uczelni artystycznych), posiadających uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora i prowadzących działalność badawczą. W tym zestawieniu, gdzie również pod uwagę brane były Uniwersytety, Politechnika Warszawska uplasowała się na czwartej pozycji w kraju, zaraz za Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Jagiellońskim i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nasza Uczelnia cieszy się wśród wszystkich typów szkół największym prestiżem pracodawców i zdominowała zestawienie kierunków technicznych. Niewątpliwym sukcesem jest również drugie miejsce Politechniki Warszawskiej (Wydziału MiNI) w rankingu kierunków ścisłych, gdzie Matematyka okazała się faktyczną królową nauk, wyprzedzając Uniwersytet Jagielloński i zajmując zaszczytne miejsce tuż za Uniwersytetem Warszawskim. Odpowiednio: Fizyka i astronomia 3 miejsce, Chemia 4 miejsce.

Więcej informacji na stronie Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014”

Podobne materiały:
Polska specjalność - magister