Biuletyn PW / Wydarzenia / Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej

Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej

17 maja 2019 r., z udziałem władz Politechniki Warszawskiej, odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Uczelni. Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt, Rektor PW, wręczył jej członkom akty nominacyjne.

W skład Rady powołani zostali czterej członkowie reprezentujący wspólnotę Politechniki Warszawskiej oraz cztery osoby spoza uczelni. 22 maja br. zgodnie z uchwałą Senatu Politechniki Warszawskiej Przewodniczącym Pierwszej Rady Uczelni został Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich.

Pierwsza Rada Uczelni Politechniki Warszawskiej:

Członkowie spoza wspólnoty Uczelni:

• Dominika Bettman,
  • Krzysztof Kurowski,
  • Krzysztof Pietraszkiewicz - Przewodniczący pierwszej Rady Uczelni,
  • dr inż. Piotr Szewczyk.

Członkowie reprezentujący wspólnotę Uczelni:

• dr hab. Radosław Koszewski, prof. uczelni,
  • dr hab. inż. Karol J. Kowalski, prof. uczelni,
  • dr hab. inż. Roman Szewczyk, prof. uczelni,
  • prof. dr hab. inż. Wojciech Wróblewski.

Przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej - Łukasz Gala.

Jak zakładają przepisy przejściowe, kadencja pierwszej Rady Uczelni, trwać będzie do 31 grudnia 2020 r.

Zgodnie z Ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Rada Uczelni to trzeci obok Rektora i Senatu najważniejszy organ uczelni. Do jej zadań należeć będzie m.in. opiniowanie zarówno projektu strategii uczelni, jak i projektu jej statutu, a także monitorowanie gospodarki finansowej oraz zarządzania uczelnią.

Uchwała nr 330/XLIX/2019 Senatu Politechniki Warszawskiej z dnia 17 kwietnia 2019 r.

Zdjęcia: Biuletyn PW

Prawdziwy przyjaciel to nie ten,
który odwala za ciebie całą robotę, lecz ten który uświadomi ci, że wszystko masz zrobić sam

Edward Stachura