Biuletyn PW / Wydarzenia / Konkurs dla startupów

Konkurs dla startupów

„From Poland to Silicon Valley” to konkurs dla startupów z sektora ICT i High-Tech, dedykowany polskim przedsiębiorstwom, które chcą rozpocząć działalność na rynkach światowych lub pozyskać inwestora w Dolinie Krzemowej.

Organizatorem konkursu jest Plug and Play Tech Center, jeden z wiodących akceleratorów IT, ICT i High Tech w Dolinie Krzemowej. Główną nagrodą jest trzymiesięczny pobyt w tym akceleratorze, fundowany przez Plug and Play. Udział w akceleracji obejmuje zarówno opiekę mentorską, jak i przygotowanie, kontakt oraz udział w prezentacjach inwestorskich. Gwarantuje on również przestrzeń do pracy i spotkań.

Jest to już druga edycja tego konkursu. Poprzednio do programu Plug and Play Tech Center, przy wsparciu programu Go_Global dostało się pięć polskich spółek. Jedna z nich już rozpoczęła akcelerację w Dolinie Krzemowej, a kolejne cztery wyruszają tam na początku 2014 roku.

Wszystkie spółki zainteresowane udziałem w konkursie mogą składać aplikacje poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ. Termin rejestrowania zgłoszeń upływa 8 listopada. Wytypowane spółki zostaną zaproszone do udziału w prezentacjach przed specjalistami Plug and Play, które odbędą się 18 listopada.

Spółki które nie wygrają pierwszej nagrody, ale zyskają uznanie Plug and Play otrzymają promesę, na mocy której będą mogły ubiegać się o sfinansowanie programu Plug and Play Tech Center, w ramach organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju konkursu Go_Global.

Konkurs „From Poland to Silicon Valley’’ realizowany jest przy współpracy Politechniki Warszawskiej oraz pod patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Więcej informacji o Plug and Play Poland można znaleźć TUTAJ.

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów

25. Festiwal Nauki

08:00 - 26 Wrz 20:00