Kongres Poradnictwa z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Ponad 500 przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządu terytorialnego i organów centralnych wzięło udział w Kongresie Poradnictwa, który odbył się 1 lipca 2019 r. w Politechnice Warszawskiej.

Podczas wydarzenia rozmawiano o integracji różnych nurtów poradnictwa: prawnego, obywatelskiego, psychologicznego, rodzinnego, konsumenckiego, zawodowego i prozdrowotnego.

W dyskusji wzięli udział specjaliści reprezentujący zawody zaufania publicznego i profesje pomocowe oraz członkowie instytucji i organizacji poradniczych. Kongres, zorganizowany przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z Narodowym Instytutem Wolności - CRSO, odbył się po raz pierwszy.

Prezydent, który wziął udział w obradach, zwrócił uwagę na kluczową rolę edukacji i informacji w systemie usług poradniczych. Powołując się na własne doświadczenia z okresu prowadzenia biura poselskiego wskazał, że największym problemem jest to, że obywatele szukający pomocy zgłaszają się zbyt późno.

 - Państwo musi znaleźć pieniądze, by finansować poradnictwo świadczone przez organizacje pozarządowe - podkreślił Prezydent RP Andrzej Duda. Dodał, że jest to skierowane przede wszystkim do osoby zagubionej, najczęściej takiej, której nie stać na pomoc.

Wystąpienie Prezydenta podczas Kongresu Poradnictwa dostępne jest TUTAJ>>

Źródło: Prezydent.pl
Zdjęcia: Biuletyn PW