Biuletyn PW / Wydarzenia / Jubileusz 85-lecia prof. Zbigniewa Grabowskiego

Jubileusz 85-lecia prof. Zbigniewa Grabowskiego

17 marca 2015 r. obchodzono 85. rocznicę urodzin prof. Zbigniewa Grabowskiego z Wydziału Inżynierii Lądowej PW. Jubileusz miał miejsce w Instytucie Dróg i Mostów Politechniki Warszawskiej.

Na wydarzenie przybyli przedstawiciele warszawskich uczelni, jak również szerokie grono reprezentantów tych instytucji, z którymi prof. Zbigniew Grabowski był związany przez całe swoje zawodowe i aktywne życie. Jako kierownik (od 1970 r.) Instytutu Dróg i Mostów na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, autorytet zyskał m.in. dzięki osiągnięciom w dziedzinie geotechniki.

Jubilat przyjmuje gratulacje od prof. Henryka Zobla, Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej PW

W grudniu 1985 roku został powołany na stanowisko Rektora PW. Tę funkcję pełnił do listopada 1988 roku. Wśród odznaczeń nadanych profesorowi Grabowskiemu znajdują się m.in. Krzyż Oficerski i Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Złota Odznaka Zasłużony dla Politechniki Warszawskiej.

W dzień swojego jubileuszu prof. Zbigniew Grabowski otrzymał medal 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej.

Podobny artykuł:
Seminarium jubileuszu 75. urodzin prof. Antoniego Dmowskiego

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry