Biuletyn PW / Wydarzenia / Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w Politechnice Warszawskiej

Inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w Politechnice Warszawskiej. Terminarz uroczystości

Uroczystości inauguracyjne w Politechnice Warszawskiej rozpoczynają się już w tym miesiącu. Wydziały: Fizyki oraz Samochodów i Maszyn Roboczych przywitają rok akademicki 2014/2015 jako pierwsze. Obchody centralne zaplanowano na 1 października.

Zwyczajem lat ubiegłych, podczas uroczystego rozpoczęcia nowego cyklu zajęć akademickich, wykłady wygłoszą profesorowie lub osoby, które swoimi osiągnięciami wypełniają kalendarz naukowych dokonań. W tym roku główne uroczystości odbędą dnia 1 października 2014 roku w Dużej Auli Gmachu Głównego PW o godzinie 10.00. Nowy rok akademicki oficjalnie otworzy prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej, podczas gdy wykład inaugurujący „Szkolnictwo wyższe 1989-2014; witalność wyzwolona przez wolność a może odwrotnie?” wygłosi prof. Jerzy Woźnicki. Program wydarzenia przewiduje również immatrykulację „pierwszoroczniaków” oraz promocje doktorskie.

Obok centralnej inauguracji odbywać się będą uroczystości na poszczególnych Wydziałach PW. Jako pierwsze rozpoczną Wydziały: Fizyki oraz Samochodów i Maszyn Roboczych, które przywitają rok akademicki już 29 września o godzinie 10.00.

Szczegółowy terminarz wraz z tematami wykładów inaugurujących zamieszczamy w załączniku poniżej.

Ważne jest,
by nigdy nie przestać pytać.
Wielki płomień
rodzi się z małej iskry