III ogólnopolskie Forum Dziekanatów

W dniach 9-10 grudnia 2019 r. odbyło się III ogólnopolskie Forum Dziekanatów. Organizatorami wydarzenia była Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Stowarzyszenie Forum Dziekanatów, a partnerem merytorycznym Instytut Rozwoju Szkolnictwa Wyższego. W tegorocznej edycji wzięło udział pół tysiąca osób.

W tym roku do SGH przyjechali pracownicy 102 publicznych i niepublicznych szkół wyższych. W programie pierwszego dnia forum wprowadzono sesje równoległe, natomiast drugiego dnia odbyło się 21 warsztatów na 14 różnych tematów - od prawno-administracyjnych, przez kompetencje miękkie na informatycznych skończywszy. Wydarzenie zostało objęte patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, a przedstawiciele obu tych instytucji wzięli udział w uroczystym otwarciu.

Zaproszenie przyjął Minister Sebastian Skuza, na sali gościł również reprezentant KRASP, prof. dr hab. inż. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów Politechniki Warszawskiej. Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Wyższego, Marcin Czaja, przygotował wystąpienie na podstawie pytań zadanych wcześniej przez uczestników.

Tematyka tegorocznego Forum Dziekanatów - International skupiała się wokół Ustawy 2.0 oraz obsługi studentów zagranicznych, którą to część zorganizowało Centrum Programów Międzynarodowych SGH z programu NAWA.

Podsumowanie forum oraz materiały konferencyjne dostępne są na stronie forum-dziekanatow.pl

Źródło: forum-dziekanatow.pl, gazeta.sgh.waw.pl
Fot. Maciej Górski SGH