Międzynarodowa konferencja nt. chemii analitycznej

EuroAnalysis

Pod koniec sierpnia w Politechnice Warszawskiej odbyła się konferencja Euroanalysis 2013. Po raz drugi w swojej ponad trzydziestoletniej historii ten międzynarodowy kongres odbył się w Polsce.

Konferencja Euroanalysis 2013 odbyła się w dniach 25-29 sierpnia i zebrała kilkuset specjalistów z dziedziny chemii analitycznej z ponad 50 krajów. Podczas pięciodniowego kongresu uczestnicy wysłuchali blisko 80 wystąpień, a na sesję posterową przygotowano 583 prezentacje.

Organizatorami kongresu byli: Wydział Chemii Analitycznej Europejskiego Stowarzyszenia Nauk Chemicznych i Molekularnych, Politechnika Warszawska, Polskie Towarzystwo Chemiczne, Komitet Chemii Analitycznej PAN oraz Uniwersytet Warszawski.

Euroanalysis 2013 to już 17. edycja kongresu poświęconego chemii analitycznej. Odbył się on po raz pierwszy w 1972 roku w Heidelbergu w Niemczech. Ostatnia edycja, która gościła w Politechnice Warszawskiej, była drugą wizytą konferencji w Polsce. W 1984 roku uczestników Euroanalysis gościł Kraków.

Kolejna edycja konferencji odbędzie się w dniach 6-10 września 2015 roku. Gospodarzem tego wydarzenia będzie francuskie miasto Bordeaux.

Galeria zdjęć z Euroanalysis 2013 dostępna jest TUTAJ.