Delegacja z Brazylii

Politechnika Warszawska 3 lutego 2014 r. gościła delegację z Brazylii. Głównym tematem spotkania była polsko-brazylijska współpraca w ramach programu "Nauka bez granic".

Delegacji brazylijskiej przewodziła dr Liane Hentschke, Dyrektor ds. Współpracy Instytucjonalnej CNPq Conselho Nacional de Desenvolvimento Científico e Tecnológico Brasil (Krajowa Rada ds. Badań i Rozwoju).

Polską stronę reprezentowali prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej; prof. Wiesław Banyś, Przewodniczący KRASP; prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki PW; prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów PW; prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studentów PW; prof. Jerzy Banaszek, Dziekan Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW; dr Joanna Gocłowska-Bolek, Dyrektor CESLA Uniwersytetu Warszawskiego; Łukasz Wojdyga, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Spotkanie w Politechnice Warszawskiej było jednym z punktów wizyty brazylijskiej delegacji w Polsce. Poprzedziła ją wizyta w Uniwersytecie Warszawskim, podczas której przedstawiciele Konferencji Akademickich Szkół Polskich omówili z partnerami z Ameryki Południowej warunki i perspektywy współpracy w ramach programu "Nauka bez granic" oraz realizację podpisanego porozumienia pomiędzy KRASP a CNPq (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

4 lutego delegacja z Brazylii spotka się w Krakowie z przedstawicielami Uniwersytetu Jagiellońskiego i Politechniki Krakowskiej.