15-lecie współpracy Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu w Liège

Politechnika Warszawska i Uniwersytet w Liège 13 czerwca 2016 r. obchodziły 15-lecie współpracy w ramach umowy dwustronnej. Z tej okazji zorganizowano Polsko-Walońskie Sympozjum Naukowe pt: „3R - reduce, reuse, recycle in constructions".

Sympozjum, które przeprowadzono w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej wpisuje się jednocześnie w obchody 20-lecia podpisania umowy międzyrządowej między Polską a Belgią Region Walonii-Brukseli. Spotkanie było okazją do przedstawienia działalności realizowanej w ramach współpracy obejmującej różne aspekty wdrażania zrównoważonego rozwoju w budownictwie.

Fotogaleria Polsko-Walońskiego Sympozjum

Referat generalny pt. Mineral resources and the circular economy wygłosił prof. Eric Pirard. Wśród prelegentów usłyszeliśmy także dr hab. inż. Andrzeja Garbacza, prof. PW z Wydziału Inżynierii Lądowej - organizatora przedsięwzięcia.

Rudy Demotte, Premier Federacji Walonii-Brukseli oraz prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki PW/fot. Biuletyn PW

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili: Rudy Demotte, Premier Federacji Walonii-Brukseli; Franck Pezza, Delegat Federacji Walonia-Bruksela w Polsce oraz prof. dr hab. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki PW.

Uczestnicy jubileuszowego Polsko-Walońskiego Sympozjum/fot. WIL PW

Sympozjum odbyło się  pod patronatem honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Delegata Federacji Walonia-Bruksela, Francka Pezza oraz Rektora Politechniki Warszawskiej.

Zdjęcia: Biuletyn PW