Biuletyn PW / Wydarzenia / 100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość

100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość

W Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zainaugurowano obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i USA.

Wizyta Ambasadora USA Paula W. Jonesa w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW odbyła się 6 grudnia 2017 roku. Wydarzenie zainaugurowało obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setnej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską i USA. W trakcie spotkania poinformowano o utworzeniu Centrum Amerykańskiego w Pałacyku Rektorskim Politechniki Warszawskiej.

Ambasador USA Paul W. Jones w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW/fot. Biuletyn PW

Uczelnię reprezentowali: prof. Jan Szmidt, Rektor PW; prof. Rajmund Bacewicz, Prorektor ds. Nauki; prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów oraz Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej. W uroczystości wzięli udział m.in.: Wiceminister Kultury Magdalena Gawin; Radca ds. prasy i kultury ambasady USA Frank Finver; Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu do spraw Dialogu Międzynarodowego senator Anna Maria Anders oraz Koordynator Centrum Amerykańskiego w Warszawie Jagoda Zakrzewska.

- Sto lat niepodległej Rzeczypospolitej po latach rozbiorów. Ale również sto lat od wielkiego wydarzenia, czyli momentu, gdy prezydent Stanów Zjednoczonych, jako pierwszy na świecie, uznał niepodległość Polski - przypomniał prof. Jan Szmidt, Rektor Politechniki Warszawskiej.

W trakcie uroczystości poinformowano o utworzeniu Centrum Amerykańskiego/fot. Biuletyn PW

Wizytą w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW amerykańscy dyplomaci rozpoczęli podróż po Polsce pod hasłem „100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość”. Planują odwiedzić 100 miast. Na stronie ambasady zachęcają do towarzyszenia im w drodze na platformach społecznościowych poprzez wpisywanie hashtagu #100latPLiUSA.

Fotogaleria spotkania 100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość

Zdjęcia: Biuletyn PW

Szaleństwem jest robić wciąż
to samo i oczekiwać różnych rezultatów